Рівень воєнної загрози з боку Росії значно підвищився – українська розвідка
Росія намагається встановити повний контроль над Чорним і Азовським морями, а також не допустити розширення присутності в Чорноморському регіоні країн – партнерів України, зазначив представник Головного управління розвідки Міноборони України Володимир Скібіцький.
Росія використовує армію для встановлення контролю над Чорним і Азовським морями. Про це на брифінгу в Києві 26 листопада повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Володимир Скібіцький, інформує УНІАН.
"На сьогоднішній день рівень воєнної загрози значно підвищився. Росія нарощує військовий потенціал на західному, південно-західному й арктичному стратегічних напрямках. Мілітаризує Азово-Чорноморський регіон", – сказав він.
За його словами, під прикриттям маневрів "Восток-2018", що відбувалися у вересні, Росія перекинула зі сходу країни в Ростовську область 250 танків, "що значно підвищує потенціал ударних угруповань російських військ".
"За даними розвідки, на сьогодні всі підрозділи першого та другого армійського корпусів РФ переведені в підвищений ступінь бойової готовності. Створюються додаткові резерви озброєння та техніки поблизу кордону України", – зазначив Скібіцький.
Він пояснив, що метою Росії є "встановлення повного контролю над Чорним та Азовським морями і недопущення розширення присутності країн – партнерів України, країн НАТО в заходах щодо забезпечення безпеки в Чорноморському регіоні".
Скібіцький підкреслив, що протягом останніх п'яти років Росія відновила і модернізувала мережу аеродромів уздовж кордону з Україною, зосередивши приблизно 500 бойових літаків і до 340 вертольотів.
25 листопада Росія захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. По суднах відкривали вогонь. За даними ВМС України, шістьох українських військовослужбовців було поранено. У прикордонуправлінні ФСБ РФ у Криму повідомили про трьох поранених.
За даними Генштабу Збройних сил України, захоплені 23 моряка, за даними російського омбудсмена Тетяни Москалькової – 24.
Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради нацбезпеки і оборони України заявив про підтримку пропозиції Воєнного кабінету ввести в Україні воєнний стан. Секретар РНБО Олександр Турчинов повідомив, що запропоновано ввести його на 60 днів. Пізніше Порошенко скоротив термін дії воєнного стану до 30 днів. Його рішення має затвердити Верховна Рада.