Низці кабельних провайдерів заборонили ретранслювати телеканали чотирьох українських медіа-груп
Головний редактор видання InternetUA Дмитро Сізов заявив, що дії медіа-груп, які заборонили деяким українським кабельним провайдерам ретранслювати свої телеканали, потрапляють під визначення "картельна змова", і їх мають переслідувати за законом.
Із 1 жовтня чотири медіа-групи заборонили деяким кабельним провайдерам ретранслювати низку українських каналів. Дії медіа-груп потрапляють під визначення "картельна змова", і їх мають переслідувати за законом, вважає головний редактор видання InternetUA Дмитро Сізов.
Відключенню каналів передувала заява медіа-груп про підвищення ціни на ретрансляцію телеканалів у січні 2019 року вдвічі й у 2020 році – ще раз удвічі. Після цього кабельники написали колективне звернення в Антимонопольний комітет.
Звернення оприлюднили 3 серпня виданням "Медианяня".
"Асоціації вважають, що "1+1 медіа", "Медіа Група Україна", StarLightMedia та Inter Media Group втручаються у господарську діяльність кабельних операторів і примусово нав'язують їм "телеканали, які не користуються попитом" (мова йде про пакетні продажі) – тобто всі, крім "1+1", "Інтера", СТБ, ІСТV та ТРК "Україна". Також провайдерів не влаштовує зростання цін на телеканали", – ішлося у зверненні.
28 серпня від трьох медіа-груп групі компаній, що діють під торговою маркою "Інформаційні технології" ("Ультралінк", "Люкслінк" і "Телевсесвіт"), надійшли листи про дострокове розірвання угод на ретрансляцію з 1 жовтня, хоча їх було підписано до кінця року. За словами Сізова, листи написано в один день, "як під копірку".
У приватній розмові один зі співробітників медіа-груп повідомив провайдерам, що розірвання договорів є помстою за скаргу в Антимонопольний комітет.
"Я... жодних утрат не помітив. Навіть навпаки, мені сподобалася нова добірка каналів, якими провайдер замінив 22 канали медіа-груп. Це 18 фільмових каналів, причому без реклами. Це справжнє кабельне телебачення, яким воно має бути і яким воно є в європейських країнах. Це – платне телебачення, і абонент чекає, що в ньому не буде комерційної реклами. Максимум – реклама передач самого каналу з анонсами прем'єр. А на каналах українських медіа-груп засилля реклами – по 20 хвилин на годину, яка не дає нормально подивитися жодного фільму, жодної передачі", – зазначив Сізов.
У заяві "1+1 медіа", опублікованій 1 жовтня на сайті ТСН, ідеться, що "за час співпраці з провайдером питання ціноутворення на 2019 рік між компаніями не обговорювалося".
"Крім того, "1+1 медіа" не робила жодних комерційних пропозицій, у том числі не ініціювала зміну діючої договірної ціни у 2018 році. Поточна орієнтовна вартість ліцензії складає 1,5 грн за абонента у 2018 році і 3 грн – у 2019-му", – ідеться в повідомленні.
У медіа-компанії також підкреслили, що "не зацікавленні в поновленні договірних відносин, тому канали "1+1 медіа" не будуть транслюватися в мережах зазначених провайдерів".