У Харкові госпіталізували студентів із Китаю з підозрою на коронавірус
Є ймовірність, що шестеро студентів із Китаю контактували з носіями нового коронавірусу, тому їх помістили у спеціальні бокси Харківської обласної інфекційної лікарні.
У Харкові через підозри на коронавірус госпіталізували шістьох студентів із Китаю. Про це 5 лютого виданню Kharkiv Today розповів головлікар Харьківської обласної клінічної інфекційної лікарні Павло Нартов.
Студентів помістили у спеціальні бокси, лікарі посилено спостерігають за ними. Хоча коронавірус у них не підтвердився, студенти могли контактувати з носіями інфекції.
"Ми їх спеціалізуємо з респіраторною інфекцією і динамічно за ними спостерігаємо", – додав Нартов.
Він зазначив, що з-поміж усіх госпіталізованих китайських студентів лише один приїхав із міста Ухань, де наразі епіцентр поширення інфекції.
"Є критерії відбору хворих із приводу коронавірусної інфекції. Госпіталізовані студенти не входять у ці критерії для визначення клінічного випадку. Більшість із них була в Китаї, звідки недавно повернулися. При цьому за весь час був поки що тільки один хворий із міста Ухань – і в нього коронавірусна інфекція не підтвердилася. Незабаром його випишуть", – повідомив Нартов.
Лікар додав, що в Харківській області поки що немає тест-систем на виявлення коронавірусної інфекції.
"Поки що такі тест-системи були тільки в Києві, у лабораторному центрі. У нас сьогодні була селекторна нарада з Міністерством охорони здоров'я, і там повідомили, що в Україну вже надійшла перша партія таких тестів. Найближчим часом надійде ще додаткова партія, і після цього розподілятимуть їх між областями. Тому поки що, якщо раптом трапляться якісь підозрілі випадки, якщо хворий підходить під клінічний випадок коронавірусної інфекції, ми будемо відправляти матеріал для аналізів у Київ", – розповів він.
4 лютого в.о. головного директора Центру громадського здоров'я МОЗ України Ігор Кузін повідомив, що після прибуття з Китаю до медиків через погане самопочуття звернулося 12 осіб. У них не було підозри на інфікування новим коронавірусом
Уперше новий тип коронавірусу, що спричиняє атипову пневмонію, підтвердили 31 грудня 2019 року в місті Ухань.
30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.
Станом на ранок 5 лютого у Китаї жертвами нового вірусу стала 491 особа, кількість хворих перевищила 24 тис. За межами Китаю станом на 4 лютого було зареєстровано 159 випадків захворювання у 23 країнах, одна людина померла.
Триває розроблення вакцини проти 2019-nCoV.