У Львівській області зруйнували пам'ятник археології VII століття заради гіпсової статуї Богородиці
Директор заповідника "Стільське городище" у Львівській області Орест Корчинський заявив, що на території заповідника ведуть роботи зі встановлення каплиці, але з ним ніхто не радився щодо цього.
Жителі села Дуброва Львівської області вирішили встановити капличку на території історико-культурного заповідника "Стільське городище". Директор заповідника Орест Корчинський планує йти в суд, повідомляє Zaxid.net.
Першим про те, що в заповіднику залили фундамент і встановили на ньому скульптуру Матері Божої, а також проклали до неї сходи, повідомив увечері 3 травня львів'янин Володимир Бено у Facebook.
Директор заповідника Корчинський підтвердив Zaxid.net, що на території заповідника проводять роботи з установлення каплиці, але з ним ніхто не радився щодо цього.
"Користуючись епідемією, яка сталася, якась група людей у селі ініціювала будівництво пам'ятника Матері Божої. Сьогодні виявилося, що це буде капличка. Там у селі знали про те, що вони будують біля історичної пам'ятки – це один з об'єктів заповідника "Стільське городище" – Камінь Диравець. Там були келії монахів колись, там є ніші, де покоїлися мощі святих. Про жодні роботи зі встановлення каплички мене ніхто не інформував. Сільський староста сказав, що нічого не знає. Я зателефонував до районного архітектора Ореста Телішевського і він мені повідомив, що без погоджень таку споруду не можна встановлювати", – розповів він.
Корчинський також сказав, що хоче подати позов до суду щодо бездіяльності старости села Дуброва й сільради, а також планує подати заяву про демонтаж самовільно встановленої каплиці.
Староста села Андрій Васильковський розповів журналістам, що скульптуру Матері Божої встановили місцеві жителі власним коштом. За його словами, щодо дозволів на встановлення каплички жителі не зверталися, хоча роботи тривають вже приблизно два тижні.
Заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод зазначив, що на рівні області вже створили спеціальну комісію, яка складе акт про незаконні роботи на території заповідника й надасть усю інформацію Міністерству культури.
Він також додав, що за цим фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 298 Кримінального кодексу України (пошкодження пам'ятки національного значення). Санкція статті передбачає до п'яти років позбавлення волі.
Стільсько – язичницьке городище в Миколаївському районі, засноване в VII столітті. До 993 року було столицею Білої Хорватії. Стільське городище належить до пам'ятки археології національного значення "Городище". 2001 року Стільське городище занесли до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.