В Одеському медуніверситеті прокоментували обшуки: Прокурорка Острик діє в інтересах рейдерів
Прокуратура на чолі із прокуроркою Оксаною Острик не розслідує кримінальної справи, а намагається блокувати роботу Одеського національного медуніверситету, постійно викликаючи на допити осіб, які не мають жодного стосунку до державних закупівель, заявили у виші.
В Одеському національному медуніверситеті (ОНМедУ) звинуватили міську прокуратуру №3 у сприянні рейдерам та повідомили про численні порушення під час проведення обшуків у ректораті й будинках посадових осіб університету. Заяву опублікували на офіційному сайті ОНМедУ.
Обшуки проводили 24 березня, вони тривали до 3.00 наступного дня. Прокуратура вилучила журнали вхідної кореспонденції, особисті справи працівників і тендерну документацію, яка є у відкритому доступі на сайті ProZorro.
Підставою для відкриття кримінальної справи стала заява наглядової ради, яку 2018 року створила тодішня глава МОЗ Уляна Супрун. Цю наглядову раду було розпущено указом міністерства у грудні 2019 року, але розслідування за її заявою триває.
"На жаль, Одеська міська прокуратура №3 сьогодні приймає активну участь у черговій спробі незаконного захоплення влади в ОНМедУ, яку здійснюють [Владлена] Дубініна і [Костянтин] Аймедов, – ідеться в заяві. – Прокуратура на чолі із прокурором Оксаною Острик не займається розслідуванням кримінального провадження, а намагається блокувати роботу ОНМедУ, постійно викликаючи на допити осіб, які не мають жодного відношення до державних закупівель".
У виші вважають, що прокуратура порушила територіальну підслідність: обшук проводили на підставі рішення судді Суворовського районного суду, тоді як ОНМедУ розташований у Приморському районі. Порушуючи карантин, співробітники правоохоронних органів проводили слідчі дії без масок і рукавичок, зазначають у медичному університеті. Усупереч закону, до обшуку долучили звільненого за прогули співробітника університету Буковського й невідомого чоловіка, який знімав обшук на відео, ідеться в повідомленні вишу. Чоловік "постійно знаходився біля прокурора Оксани Острик та одержував від неї особисті вказівки".
"Коли ми почали фіксувати обличчя вказаної особи на камеру, то самопроголошений "представник" прокуратури просто втік із місця проведення обшуку. Сьогодні ми володіємо достатніми даними, які дозволяють установити цю особу. Ми не виключаємо, що вона пов'язана із членами розформованого наглядової ради та звільненими Дубініною та Аймедовим", – ідеться в тексті.
Кілька годин прокурорка Острик відмовлялася роз'яснити, які саме документи має бути вилучено, і тільки після письмових вказівок на смартфон вона оголосила список документів, яких не було в ухвалі суду, стверджують в університеті.
"Обшук став черговим зухвалим порушенням конституційних та процесуальних гарантій. Ми вважаємо так зване досудове слідство виставою та спробою реваншу рейдерів, які не залишають спроб захопити ОНМедУ", – заявили у виші.
Конфлікт навколо університету триває із 2018 року. Ексміністерка охорони здоров'я Уляна Супрун двічі змінювала ректора, але Окружний адміністративний суд Києва обидва призначення визнав незаконними і заборонив МОЗ призначати свого кандидата на виборчу посаду.