В Україні ще є голод на вищу освіту – заступник глави Міносвіти
В Україні 79% людей у віці від 20 до 26 років здобувають вищу освіту, сказав перший заступник міністра освіти та науки України Володимир Ковтунець.
В Україні вища освіта залишається популярною, заявив перший заступник міністра освіти та науки України Володимир Ковтунець в інтерв'ю "5 каналу".
"Є ще голод на вищу освіту. Покоління, яке було переді мною, – трошки старші люди – для них можливість здобути вищу освіту – це був шанс вирватись із села, бо інакше ти не отримаєш паспорт. Це був дуже сильний мотив вчитися добре. Наступний мотив – це все-таки якийсь суспільний статус, висока заробітна плата. Нині ми знаємо статистику, що вища освіта дає прибавку до офіційної зарплати десь у середньому 35–40%. Тобто це все ж таки суттєво. Вища освіта популярна, але ми, на жаль, маємо страшенний перекіс", – зазначив він.
Дані Всесвітнього економічного форуму свідчать, що за ступенем охоплення вищою освітою Україна посідає 10–12 позицію у світі, сказав Ковтунець. Він зазначив, що 79% людей у віці від 20 до 26 років здобувають її.
"Якщо дивитися якісні показники, то вже за інженерною освітою ми знаходимося в п'ятому десятку, а за бізнес-освітою – в кінці першої сотні", – додав заступник глави Міносвіти.
Держслужба статистики повідомляє, що у 2016/2017 навчальному році в Україні було 1,586 млн студентів.
Нині в Україні відбувається чергова вступна кампанія. Торік на денну форму навчання до вищих навчальних закладів України вступило 465 283 абітурієнти, із них 237 625 – на бюджетну форму та 227 654 – на контракт.