В українських лікарнях є приблизно 4 тис. апаратів ШВЛ – Ляшко
Наразі в лікарнях України є щонайменше 4 тис. апаратів штучної вентиляції легенів. У цій кількості не враховано ШВЛ в операційних відділеннях і приватних клініках, заявив заступник міністра охорони здоров'я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Він додав, що акцентувати на кількості ШВЛ не варто.
У лікарнях України є щонайменше 4 тис. апаратів штучної вентиляції легенів. Про це сьогодні під час брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров'я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Близько 400 апаратів штучної вентиляції легень є у відділеннях інтенсивної терапії інфекційних лікарень. Близько 3,5 тис. апаратів штучної вентиляції легень є у відділеннях інтенсивної терапії, які згідно з перспективними планами перепрофілювання лікарень у подальшому можуть використовуватися для надання реанімаційної допомоги хворим на коронавірусну хворобу. У той же час ще є значна кількість апаратів для штучної вентиляції легень в операційних, які проводили планові операції", – зазначив Ляшко.
Він нагадав, що наразі планові операції в Україні заборонено.
Крім того, багато приватних медичних установ зараз переформатовують свої лікарні й виділяють площі для ймовірного приймання клієнтів із коронавірусом, розповів головний санлікар.
За його словами, не варто акцентувати саме на апаратах ШВЛ.
Дихальна недостатність – одне з найсерйозніших ускладнень під час COVID-19. У разі її розвитку пацієнта під'єднують до апарата ШВЛ. У зв'язку із цим лікарні по всьому світу відчувають брак апаратів штучної вентиляції легенів.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 24 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 380 тис., із них понад 101 тис. одужали, а 16 767 померли.
В Україні вже 97 підтверджених випадків інфікування коронавірусною інфекцією.
У ВООЗ зазначали, що в більшості випадків захворювання характеризується легким перебігом і закінчується одужанням.