Волонтер Сініцин: Мені здається, мета ворогів – перебити проукраїнських активістів у південно-східних регіонах
Для знищення активістів на півдні України використовують місцевий криміналітет та учасників війни на Донбасі, зазначив волонтер Роман Сініцин.
Кількість проукраїнських активістів, які живуть у південно-східних регіонах, намагаються зменшити. Таку думку волонтер, засновник ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк" Роман Сініцин висловив в інтерв'ю LIGA.net, опублікованому 9 листопада.
"Мені здається, мета ворогів – перебити проукраїнських активістів у південно-східних регіонах. Їх небагато. Якби хотіли вбити [керівника одеського "Автомайдану" Віталія] Устименка чи [херсонського журналіста Сергія] Нікітенка – їх би вбили, як [екс-депутата Держдуми РФ Дениса] Вороненкова, а тут акції залякування", – уважає Сініцин.
Волонтер погодився, що всі напади на активістів лягають у канву діяльності ФСБ щодо дестабілізації південно-східної України.
"Там особливо. Чітко видно, як використовують місцевий криміналітет і атошників, щоб знищувати активістів. Дуже показово для картинки в телевізорі, коли активістку обливають кислотою бійці "Української добровольчої армії" Дмитра Яроша. Катя (активістка з Херсона Катерина Гандзюк, яка померла після нападу з використанням кислоти. – "ГОРДОН") їм допомагала борди Дмитра Яроша містом розвішувати", – зазначив Сініцин.
За його словами, "такі речі дискредитують ветеранський рух у суспільній свідомості".
3 жовтня в "Коаліції на захист громадянського суспільства" заявили, що з початку року в Україні сталося щонайменше 53 напади на активістів. Правозахисники зазначили, що, незважаючи на те, що поліція заявляє про успішні розслідування більшості гучних нападів, в окремих випадках фіксують "гальмування розслідування". Від насильства в Україні страждають антикорупційні активісти, екоактивісти, борці з незаконною забудовою, ЛГБТ-активісти та феміністки, проукраїнські активісти на південному сході України, а також ліві й анархісти, заявила керівник Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.
4 листопада померла Катерина Гандзюк, яку облили сірчаною кислотою вранці 31 липня біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її доправили до Києва для подальшого лікування. Гандзюк перенесла понад 10 операцій.