Усього двоє учасників всеукраїнського диктанту написали роботи без помилок
Усього двоє учасників національного радіодиктанту написали його без помилок, заявила 18 листопада в ефірі "Українського радіо" співорганізаторка диктанту Олена Зелінченко.
"Текст виявився складним, лише двоє переможців. Хоча минулого року було 311 робіт без жодної помилки. Треба зауважити, що минулого року можна було упродовж двох днів піти до науковця, філолога, вивірити всі помилки, порадитися. А тут треба було впродовж 15 хвилин надіслати свою роботу, і перевірити диктант було неможливо. Думаю, саме цим і пояснюються лише двоє переможців", – розповіла Зелінченко.
Вона додала, що на звання абсолютної переможниці претендувала ще одна учасниця, вона практично все правильно написала, але взяла Українське радіо в лапки.
Роботи надсилали електронною поштою, тому географію тих, хто писав диктант, визначити складно. Однак організатори все ж назвали найактивніші регіони.
"За тими даними, що в нас є, ми можемо сказати, що найактивнішими були Київська область, місто Київ, Донецька та Львівська області. Щодо закордону: 14 листів з Об'єднаних Арабських Еміратів, причому один із диктантів написаний майже ідеально, п'ять листів із Латвії, чотири – з Малайзії, три – з Німеччини, два – з Данії і по одному листу з Канади, Фінляндії, Норвегії, Сербії, Йорданії, Чехії, Ізраїлю, Франції, Польщі, Білорусі, Росії та Китаю", – розповіла Зелінченко.
9 листопада "Українське радіо" провело 19-й щорічний всеукраїнський радіодиктант національної єдності до Дня української писемності та мови. Диктант писали з урахуванням нових правил правопису.
Акцію започаткували на Українському радіо у 2000 році. Як правило, текст – авторський, ексклюзивний, створений спеціально на замовлення радіо. Він складається приблизно зі 150 слів. Диктор читає його у прямому ефірі двічі.