56% українців не планують вакцинуватися проти COVID-19 – опитування

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого
Фото: EPA
В Україні щонайменше однією дозою вакцини проти коронавірусної інфекції щеплено 18,4% населення, 25% планують імунізуватися. Про це свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи", опубліковані 13 вересня.

"Дані опитування показують частку вакцинованих від COVID-19 осіб, майже ідентичну з офіційною статистикою, і становлять близько 18% дорослого населення країни, яке постійно проживає в Україні", – зазначили автори дослідження.

Понад 56% дорослого населення країни не планує робити щеплення найближчим часом. Цей показник – один із найвищих у світі, а також порівняно із сусідніми державами, де проводили аналогічні опитування.

"Цікавий і той факт, що респонденти, які не хворіли на COVID-19, вакцинуються або планують вакцинуватися значно рідше, аніж ті, які перехворіли на коронавірус", – уточнили в публікації.

Скріншот: dif.org.ua

Опитування проводили 14–24 серпня, було опитано 2001 респондента за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (за винятком окупованих територій). Вибірка репрезентативна за такими показниками, як стать, вік, тип поселення і область проживання. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Контекст:

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять вакциною Moderna (Spikevax).

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Із 21 липня розпочали п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років. Від початку вакцинальної кампанії одну дозу вакцини ввели 5,9 млн українців, повністю імунізували 4,8 млн людей.

Станом на 8 вересня в Україну надійшло понад 20 млн доз вакцин проти коронавірусу – майже 12,6 млн доз закуплено коштом держбюджету, понад 4,3 млн доправили в межах глобальної ініціативи COVAX, понад 3,3 млн Україні надали як гуманітарну допомогу від країн ЄС.