94,2% госпіталізованих із COVID-19 протягом минулого тижня не були вакцинованими – МОЗ

Протягом минулого тижня з COVID-19 було госпіталізовано 27 488 осіб
Фото: Міністерство охорони здоров'я України / Facebook
94,2% пацієнтів, госпіталізованих із COVID-19 протягом минулого тижня, не отримали жодної дози вакцини проти коронавірусу. Про це 19 жовтня повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я у Facebook.

"Із 27 488 осіб, які були госпіталізовані з коронавірусною хворобою в Україні з 11-го до 17 жовтня, 25 893, або 94,2%, не отримали жодної дози "антиковідної" вакцини", – ідеться у повідомленні.

У МОЗ підкреслили, що на статистику захворюваності серед вакцинованих може впливати фальсифікація документів про вакцинацію.

"Людина з придбаним сертифікатом має високі шанси потрапити у лікарню і померти від COVID-19, хоча всі вважатимуть, що вона вакцинована. Це підриває довіру до ефективності вакцини. Міністерство охорони здоров'я просить українців, які знають про випадки підробки таких документів, повідомляти про них у поліцію або до контакт-центру Міністерства охорони здоров'я", – заявили у відомстві.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Із 15 жовтня до "червоної" зони епіднебезпеки перейшла Херсонська область. Із 18 жовтня у "червону" зону також потрапили Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська області. Обмеження "червоної" зони не діятимуть, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) закладів та заходів будуть повністю вакцинованими проти коронавірусу і матимуть "зелений" COVID-сертифікат. Також із 21 жовтня набудуть чинності нові правила перевезення пасажирів між областями. Для міжрегіональних поїздок у громадському транспорті потрібно буде мати або документ про щеплення проти коронавірусу, або негативний результат тестування на COVID-19.

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення робили вакциною від Moderna (Spikevax), партію, яка надійшла, вже використали.

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Станом на 19 жовтня першу дозу вакцини отримало 8 млн осіб, а майже 6,6 млн отримали дві дози і завершили імунізацію.

Із 21 липня почали п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомляв, що у вересні 95,7% випадків коронавірусу в Україні були зареєстровані серед невакцинованих. Також протягом минулого місяця 97,1% госпіталізованих із діагнозом COVID-19 в Україні були не щепленими.

Згідно з даними дослідження Центрів із контролю захворювань США, вакцинація проти коронавірусу значно знижує ризик зараження або смерті від COVID-19, навіть в умовах спалаху штаму "Дельта": у нещеплених людей ризик зараження COVID-19 ушестеро вищий, а ризик смерті від коронавірусу – в 11 разів вищий, ніж у вакцинованих.