Андрющенко: Маріупольці зараз живуть у пошуках їжі, води, роботи та надії G

Андрющенко: Водою забезпечено десь 50% населення
Фото: Маріупольська міська рада / Telegram
В інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман радник мера Маріуполя Донецької області Петро Андрющенко розповів, чому людям, які зараз залишилися в окупованому росіянами місті, живеться добре.

"Як люди зараз живуть у Маріуполі?" – запитала Бацман.

"У пошуках їжі, води, роботи, приготуванні їжі та надії. Як почуваються люди зараз, окрема історія. Значною мірою вони зараз почуваються добре", – заявив Андрющенко.

"Я не зрозуміла вас зараз",– здивувалася Бацман.

"Для нас із вами життя маріупольця станом на 1 серпня треба порівнювати із життям хоча б станом на 22 лютого. Що він втратив, у якому нині стані. І ти тоді розумієш, який це жах. Маріупольці всередині не порівнюють так. Вони порівнюють 1 серпня з умовно 16 березня, коли вони сиділи в підвалі без води та їжі, холодно, бомбардування, на вулицю не вийдеш. Якщо порівнювати із цим, життя змінилося на краще. Їм добре. Не забуваймо: літо, зелене місто, десь поруч є море", – пояснив Андрющенко.

Журналістка уточнила, які зручності наразі доступні мешканцям міста.

"Водою забезпечено десь 50% населення в якомусь вигляді. Я маю на увазі всіх, хто залишився в місті. З електрикою приблизно така сама історія. Орієнтовно 50% мають доступ до електрики. Причому з них приблизно 20% – навіть доступ до швидкісного інтернету. З їжею історія цікава: по гуманітарку божевільні черги, можна купити, але немає грошей. Робота на завалах, усяка дивна робота. Щойно починають платити багато, зростають ціни. Споживчий кошик відповідає 5 тис. грн в Україні максимум. Тому що ціни на ринках удвічі-утричі вищі за українські. В окупантських супермаркетах ще дорожче. Не можуть люди прожити на ту зарплату, тому стоять по гуманітарку", – розповів Андрющенко.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Російські окупанти захопили Маріуполь наприкінці травня. Оборона міста тривала 86 днів.

За цей час, за різними оцінками, у місті загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів. За даними Андрющенка, зараз у Маріуполі залишається приблизно 130 тис. осіб. Щодня з міста виїжджає орієнтовно 50–100 людей. До повномасштабного вторгнення в Маріуполі мешкало приблизно 500 тис. осіб.