Понад 2 тис. українських шкіл не підключено до якісного інтернету – Мінцифри
2531 українська школа розташована у населених пунктах, де немає оптичних провайдерів. Ці школи не зможуть організувати дистанційне навчання під час карантину, повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України.
Міністерство цифрової трансформації України спільно з Міністерством освіти і науки направило місцевим адміністраціям лист про необхідність підключення до інтернету понад 2 тис. шкіл за рахунок освітньої субвенції до кінця 2020 року. Про це повідомила пресслужба Мінцифри 31 серпня.
За даними Мінцифри, 2531 українська школа розташована у населених пунктах, де немає жодного оптичного провайдера. Ці навчальні заклади не мають можливості підключитися до якісного інтернету.
Найбільше шкіл у населених пунктах без оптичного провайдера у Вінницькій області (301), Житомирській (266) та Хмельницькій областях (210).
"В умовах карантину і необхідності дистанційного навчання учні та вчителі цих навчальних закладів не зможуть проводити повноцінне інтерактивне навчання", – зазначили у міністерстві.
Для забезпечення якісного дистанційного навчання в умовах карантину школи повинні мати підключення до інтернету зі швидкістю не менше 100 Мбіт/с з можливістю зміни на тарифний план зі швидкістю 1 Гбіт/с без оновлення мережевого обладнання.
"Крім того, сім'ї, де проживають учні та вчителі, повинні мати технічну можливість підключитися до інтернету зі швидкістю не менше 100 Мбіт/с за ринковою ціною. Для цього потрібно, щоб у тих населених пунктах було покриття оптоволоконної мережі", – повідомили у Мінцифри.
"Підключення шкіл до мережі інтернет – завдання місцевої влади, кошти на нього мають бути виділені з обласних та місцевих бюджетів. На це може бути направлено фінансування із залишків освітньої субвенції на початок бюджетного періоду", – сказав заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Шелест.
Для підключення 2531 школи Мінцифри спільно з МОН просять обласні адміністрації виділити 720 млн грн із залишків коштів освітньої субвенції.
За інформацією заступника міністра, залишки освітньої субвенції на 1 січня 2020 року становили понад 5 млрд грн.
"З них 1,9 млрд грн – залишки коштів, що мають цільове призначення. Тобто грошей у місцевих бюджетах достатньо. До того ж станом на 1 липня ці залишки збільшилися і становлять 8 млрд грн", – зазначив Шелест.
1 вересня в Україні розпочався навчальний рік. Школи в областях, які потраплять до "червоної" зони, перейдуть на навчання у дистанційному режимі, про це розповів т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.