Бустерна доза вакцини має продовжувати дію COVID-сертифіката – Кузін
Бустерна доза вакцини має продовжувати дію COVID-сертифіката. Про це в інтерв'ю "Укрінформу", опублікованому 24 грудня, заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
"Ревакцинальна доза вакцини, за логікою ЄС, має продовжити термін дії сертифіката. Це зараз предмет перемовин, як це буде відображатися у "Дії", але бустерна доза повинна продовжувати дію сертифіката", – наголосив Кузін.
За його словами, зараз обговорюють питання, на який строк продовжуватимуть дію сертифіката після бустерної дози.
"Коли ми кажемо, що термін дії COVID-сертифіката не продовжується, то мова йде про додаткову дозу вакцини, яка показана пацієнтам з імунокомпрометованими станами. Чому це важливо? Наприклад, людина має важкий імунний стан, тобто імунна система працює погано, людина постійно приймає ліки, або після трансплантації, коли їй показані такі ліки. Третя додаткова доза вакцини проти COVID-19 вводиться для того, щоб сформувалася повноцінна імунна відповідь, тому сертифікат не є доцільним продовжувати, тому що, по суті, ми лише досягаємо того рівня імунітету, який заявлений в інструкції про використання вакцин, або під час клінічних досліджень. Якщо було заявлено на рівні 90%, то, по суті, цією третьою дозою ми лише досягаємо цих 90%", – пояснив Кузін.
Наразі строк дії сертифікатів про вакцинацію проти коронавірусу після двох доз становить 365 днів, проте в уряді розглядають варіант скорочення його до 270 днів.
Контекст:
Вакцинація в Україні стартувала 24 лютого. 21 липня розпочали п'ятий етап імунізації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років. У жовтні МОЗ дозволило вакцинацію дітей від 12 років.
Від початку кампанії з імунізації в Україні зробили понад 27,83 млн щеплень. Першу дозу отримало майже 14,54 млн осіб (46,8% дорослого населення), повністю імунізовано та отримало дві дози – майже 13,3 млн (42,8%). Додаткові щеплення зробило 1389 українців.