Шмигаль розповів, коли в Україні дозволять введення бустерної дози вакцини проти COVID-19

Кампанія з вакцинації в Україні стартувала 24 лютого
Фото: EPA
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що 23 грудня Міністерство охорони здоров'я визначить порядок використання третьої бустерної дози вакцини проти коронавірусної інфекції. Він сказав це 20 грудня в ефірі телеканала ICTV.

"Темпи вакцинації – 1,5–1,7 млн людей на тиждень. Із 16 грудня людям з ослабленим імунітетом дозволяється третя доза вакцини. У четвер у МОЗ засідатиме експертна рада, яка прийме рішення про дату та порядок застосування бустерної дози", – зазначив прем'єр.

Він додав, що вакцин у країні достатньо.

"У нас є постійно запас 9–10 млн доз чотирьох ключових вакцин, які в усьому світі затверджені та визнані", – наголосив Шмигаль.

Глава МОЗ Віктор Ляшко 30 листопада говорив, що бустерна доза вакцини проти коронавірусу в Україні може бути доступна вже із січня – лютого 2022 року за певних умов.

"Якщо українці масово підуть і зроблять перше щеплення, у нас буде першим щепленням вакциновано принаймні 60% або двома дозами 50%, я як міністр охорони здоров'я одразу ухвалю рішення  і запустимо бустерну вакцинацію", – сказав Ляшко.

Контекст:

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) та Johnson & Johnson (Janssen). Також українців щеплять вакциною від Moderna (Spikevax), хоча її поки що не зареєстровано у країні.

Станом на 7 грудня на українських складах було 9,5 млн доз вакцин.

Кампанія з вакцинації в Україні стартувала 24 лютого. Зараз можуть щепитися всі охочі віком від 12 років. Станом на 21 грудня першу дозу отримало 14,4 млн осіб, дві дози – 13 млн.

9 грудня ВООЗ рекомендувала робити бустерну вакцинацію проти коронавірусу людям з ослабленим імунітетом або тим, хто отримав інактивовану вакцину.

13 грудня в Україні дозволили третє додаткове щеплення проти COVID-19 людям із ВІЛ-інфекцією, онкологією, після трансплантації органів, особам, які проходять імунодепресивну або імуномодулювальну терапію, а також особам з імунодефіцитним станом.