Чверть українських медиків не вважає обов'язковою масову вакцинацію населення проти COVID-19 – опитування
40,6% медичних працівників підтримують масову вакцинацію українців проти COVID-19, чверть медиків вважає щеплення проти коронавірусу бажаними, але не обов'язковими. Про це свідчать результати другого дослідження думки медичних працівників, проведеного 13–18 січня 2021 року дослідницькою компанією Active Group спільно зі Всеукраїнським лікарським товариством та Асоціацією міст України. 25 січня їх презентували в Українському кризовому медіацентрі.
Медикам поставили запитання, як вони оцінюють пропозицію щодо необхідності масової вакцинації населення проти COVID-19.
Це "безумовно потрібно зробити" вважає 40,6% опитаних, 24,5% медиків відповіли, що це бажано зробити, але не обов'язково, 13,3% сказали, що вакцинацію не потрібно робити, і 21,7% респондентів не змогли відповісти.
Водночас 45,8% українських медиків підтримують пропозицію про масове тестування населення на коронавірус. 32,1% вважають, що його треба зробити, але не обов'язково, 16,3% опитаних заявили, що масове тестування непотрібне, і 5,8% респондентів не змогли відповісти.
Усього було опитано понад 4160 осіб: лікарів, молодший медперсонал і адмінперсонал лікарень. Метод – онлайн-опитування. Дослідження репрезентативне за віком, географією (за винятком окупованих територій Донбасу і анексованого Криму), формою власності медустанов і видом надання ними медичної допомоги. Похибка опитування – 1,5%.
За даними агентства Bloomberg, вакцинація проти COVID-19 стартувала вже у 56 країнах світу, зробили понад 65,6 млн щеплень.
В Україні вакцинації поки що не розпочинали. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко говорив, що Україна в межах глобальної ініціативи COVAX розраховує безплатно отримати 8 млн доз вакцини, їх вистачить для вакцинації 4 млн осіб (щеплення одній людині роблять двічі). Пізніше він говорив, що країні можуть надати додатково ще 8 млн доз. Першу партію, за даними Міністерства охорони здоров'я, мають завезти у країну вже в лютому. Імовірно, це будуть препарати від Pfizer/BioNTech або Moderna.
31 грудня 2020 року Міністерство охорони здоров'я України повідомило про закупівлю першої партії вакцини проти коронавірусу на суму 964 млн грн. Ідеться про китайську вакцину проти COVID-19 компанії Sinovac Biotech. 700 тис. доз вакцини, за словами президента України Володимира Зеленського, Україні можуть надати до кінця лютого 2021 року.
Окрім того, 1,9 млн доз вакцини від китайського виробника Sinovac Biotech МОЗ планує закупити в української компанії "Лекхім", якій дали квоту на ввезення в Україну 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech у першому півріччі 2021 року, і 2022 року вона планує розпочати виробництво вакцини проти COVID-19 від Sinovac у Харкові.
14 січня Степанов висловив упевненість у тому, що масову вакцинацію проти коронавірусної інфекції в Україні розпочнуть у лютому.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, станом на 22 січня у світі 64 виробники вакцини проти COVID-19 є кандидатами на клінічне оцінювання виробленої вакцини. Доклінічні випробування проводить 173 компанії.