Дві петиції про скасування COVID-вакцинації набрали 25 тис. підписів. Зеленський має відповісти на них

З початку кампанії з імунізації в країні зробили 26,7 млн щеплень
Фото: EPA
Дві петиції на сайті президента про скасування "примусової вакцинації" проти коронавірусу в Україні набрали по 25 тис. підписів. Це означає, що тепер на них має відповісти президент Володимир Зеленський.

Першу петицію 23 вересня подав Дмитро Зінькевич, вона набрала 25 143 голоси. Автор просить президента та парламент "переглянути засоби впливу чиновників на людей" та заборонити "примусову вакцинацію населення".

"Не повинно бути того, що люди вакцинуються простроченими вакцинами під страхом звільнення з роботи чи неотримання заробітної плати. Прошу президента та міністра охорони здоров'я надати людям право обирати, хочуть вони вакцинуватися чи ні. Ми вас підтримали на виборах – підтримайте ж тепер і ви нас", – закликав Зінькевич.

Другу петицію опублікував 27 вересня Юрій Ахрамєйко, вона набрала 25 444 голоси. Автор вимагає повністю скасувати карантин, "безглуздий масковий режим" та вакцинацію. Водночас він пропонує залишити вакцинацію для охочих "і лише на платній основі".

Ахрамєйко заявив, що за 2021 рік Україна витратила з бюджету на "фейкову хворобу" 36 млрд грн, які "не ваші гроші і не гроші уряду, а наші гроші, чесних платників податків". Автор петиції закликав думати насамперед про повернення зовнішніх боргів та "зупинити цю вакханалію".

Окрім того, він вимагає не вести статистику коронавірусу та не згадувати про коронавірус у новинах.

Контекст:

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) та Johnson & Johnson (Janssen). Також українців щеплюють вакциною від Moderna (Spikevax), хоча її поки що не зареєстровано у країні.

Станом на 7 грудня на українських складах було 9,5 млн доз вакцин.

Кампанія з вакцинації в Україні стартувала 24 лютого. Зараз можуть щепитися всі охочі віком від 12 років.

З початку кампанії з імунізації в країні зробили 26,7 млн щеплень.