Екоінспекція не виявила порушень зі зберіганням червоного шламу на МГЗ
"У частині зберігання відходів виробництва у вигляді червоного шламу, скидання технічної води в поверхневі водні об'єкти, перевищення нормативів гранично допустимих викидів забруднювальних речовин стаціонарними джерелами та вмісту забруднювальної речовини у відпрацьованих газах пересувних джерел повідомляємо таке. Під час планового заходу державного нагляду (контролю) за дотримання ТОВ "МГЗ" вимог законодавства у сфері охорони довкілля, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, проведеного в період із 5 липня 2021 року до 16 липня 2021 року таких порушень (викладених у вашому запиті) не фіксували і не виявляли", – цитує видання відповідь, підписану в.о. начальника Владиславом Мартиченком.
В екоінспекції зазначили, що Миколаївський глиноземний завод відповідно до чинних вимог законодавства у сфері охорони довкілля оформив усі необхідні дозвільні документи на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря, на спеціальне водокористування та паспорти місць видалення відходів для розміщення відходів червоного шламу.
Контекст:
У грудні 2020 року громадська організація "Стоп шлам" подала позов про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу компенсації для постраждалих. У травні 2021 року Заводський районний суд задовольнив цей позов, постановивши виплатити 9,2 млрд грн миколаївцям, що приєдналися до позову.
12 липня 2021 року міністр юстиції Денис Малюська розкритикував експертний висновок, на підставі якого ухвалили судове рішення. "Оцінювання проводили на підставі роздруківок з Інтернету і копій дозвільних документів без дослідження відомостей про психологічно значущі факти, порушуючи встановлені методики і здоровий глузд", – заявив він, порівнявши активістів, які виступають проти МГЗ, із рейдерами.
Директор підприємства з виробництва Володимир Красноярський розповідав, чому на шламосховищах МГЗ неможлива "угорська катастрофа".