Гінзбург: У мене була дуже серйозна боротьба. У фінал вийшли я і Ді Капріо
"Як правило, усі ювелірні прикраси членів британської родини зберігають або в Букінгемському палаці, або у Британському музеї. І принцеси ними, як правило, не володіють. Королева тримає їх, і коли вони з'являються на офіційних заходах, вони вдягають. Принцеса Діана дуже любила ювелірні вироби. Його основна історична цінність в якому аспекті? Що, за традицією, британська принцеса є куратором балету. Відомий Лондонський балет – вона ним опікується. Принцеса Діана була досить амбітною жінкою. У неї на початку 90-х з'явилася ідея: зробити балетну постановку, яка буде найкращою у світі. Тобто будуть найкращі сценографи, найкращі хореографи і постановники, найкращі танцівники. І вибір припав на "Лебедине озеро". І дійсно, протягом кількох років проводили відбір най-найкращих. І їй вдалося забезпечити постановку цього балету, зібрати найкращих танцівників. Прем'єра була в липні 1997 року, буквально за місяць до її трагічної загибелі. Вона багато часу проводила зі сценографами, і в неї виник якийсь зоровий образ "Лебединого озера", – розповів він.
Гінзбург зазначив, що принцеса Діана, розуміючи, що до неї буде прикута вся увага на прем'єрі цього балету, вирішила зробити відповідну ювелірну прикрасу.
"І є такий ювелірний дім Garrard. Цьому дому 375 років. Якщо члени королівської родини хочуть замовити якісь ювелірні вироби, вони можуть зробити тільки в цьому ювелірному будинку. Там найкращі ювеліри працюють. Вона там замовила", – додав він.
Гінзбург зазначив, що принцеса Діана самостійно ретельно добирала кожен із 476 діамантів для кольє.
"Після аукціону, на якому я придбав [кольє], розмовляв, зустрічався із власниками Garrard, із тими ювелірами, які брали участь у цьому. Вони кажуть, що вибагливішого клієнта не бачили. Вона приїздила щовівторка і щочетверга. Там 476 діамантів. Вона добирала кожен із них. Постійно бракувала без видимих причин. З іншого боку, вони підтверджують, що вона добре на цьому зналася. Її не влаштовував колір платини тощо. У підсумку зробили неймовірний, гарний витвір: кольє і сережки. 3 липня, коли була прем'єра балету, вона була в ньому. І є фотографія... Це друга за популярністю фотографія після весільної фотографії із принцом Чарльзом. Коли вийшов після її смерті журнал People накладом 10 млн екземплярів, на обкладинці була вона в цій сукні та кольє", – розповів девелопер.
Він не назвав вартості кольє.
"Ця інформація не публічна. Знову ж таки, з огляду на те, що минуло багато років після її смерті, і те, що мене прийняв власник Garrard, конфіденційно я знаю цю інформацію, але [розголошувати не можна]. Я купив [це кольє] на нью-йоркському аукціоні Guernsey. Це аукціон, спеціалізація якого – рідкісні речі. У мене була дуже серйозна боротьба. У фінал вийшов я і [голлівудський актор Леонардо] Ді Капріо. Я переміг", – розповів Гінзбург.
Гінзбург: Біткоін буде коштувати і 100 тисяч доларів, і більше. Читайте весь текст інтерв'ю
Девелопер додав, що це була "суто кон'юнктурна бізнес-покупка".
"Чому? З одного боку, тому що я не є палким шанувальником принцеси Діани... [Воно коштує] мільйони, так. Але я купив для чого? Тільки з однією метою. Воно зростає в ціні", – зазначив він.
За словами Гінзбурга, він розраховував, що знайдеться покупець, який захоче подарувати британській королівській родині це кольє.
"Це був час, коли я розумів, що принц Чарльз старіє вже. Окрім того, я розумів ті зміни, які відбуваються у світі. Ми вступаємо в нову епоху, у нову цивілізацію. Британській імперії потрібна свіжа кров. Тут на арені став з'являтися двометровий принц: ось він пілот вертольота в Афганістані... І я вважав, і багато хто тоді говорив про те... А королева вже була більш ніж похилого віку. Я вважав, що, можливо, принц Чарльз зречеться – і старший син принцеси Діани стане королем. І ось на інавгурацію, куди буде запрошено всіх світових лідерів, умовно кажучи, Володимир Володимирович Путін захоче придбати і подарувати йому ювелірний виріб, для якого його мама протягом чотирьох місяців добирала кожен камінь", – пояснив він.
Контекст:
Гінзбург народився 1956 року в Києві. Закінчив Московський електротехнічний інститут зв'язку (зараз – Московський технічний університет зв'язку та інформатики).
1988 року із сім'єю емігрував до США, де здобув юридичну освіту. В Америці був партнером юридичної фірми IMT Consulting Inc, яка спеціалізувалася на імміграційному праві.
На початку 1990-х повернувся в Україну, де заснував інвестиційно-будівельний холдинг МТН, першим проєктом якого стало будівництво заводу з перероблення газового конденсату "МТН-Полтава". У Києві холдинг бізнесмена побудував приблизно 300 тис. м&³2; житлової та комерційної нерухомості.
Гінзбург – внучатий племінник одного з найбагатших забудовників Києва Льва Гінзбурга.
Бізнесмен колекціонує предмети мистецтва (зокрема є власником унікального архіву фотографій групи The Beatles) і є ідеологом технології блокчейн.