Головний санлікар України: Працівників освіти, сфери обслуговування ми не маємо допускати до робочих місць без щеплень
Заступник міністра зазначив, що враховував би рішення Верховного Суду про недопуск невакцинованих дітей до закладів освіти та впровадив би відповідні законодавчі зміни: не допускати в заклади освіти дітей, які не були щеплені без об'єктивних причин або медичних протипоказань.
"Вони все одно можуть обирати альтернативу – дистанційний формат абощо. З дорослими складніше. У нас є частина дорослого населення, для якої вакцинація має бути обов'язковою: працівники освіти, сфери обслуговування. Ми не маємо допускати їх до робочих місць без щеплення. Для всіх інших забезпечити обов'язковість досить важко, і сам процес контролю не матиме практичного сенсу. Це скоріше власний вибір людини", – сказав Кузін.
Він зазначив, що останні спалахи інфекційних захворювань в Україні спричинені недостатнім рівнем охоплення обов'язковими щепленнями.
"Останній спалах кору, складна ситуація з поліомієлітом, до того були випадки спалахів дифтерії. Усі ці випадки об'єднує те, що була сформована велика когорта невакцинованих дітей. Вони невакциновані, зокрема, через активне пропагування, що вакцинуватися не треба. Прикро, коли такі настрої має медик. Я б одночасно з обов'язковою вакцинацією впроваджував відповідальність медпрацівника за поширення неправдивих відомостей про вакцинацію. А також посилював би відповідальність за підробку довідок про вакцинацію", – заявив Кузін.
За його словами, під час останнього спалаху кору фіксували випадки видавання підроблених довідок про щеплення або фіктивних записів про вакцинацію.
"Від факту проведення вакцинації іноді залежить навіть медична тактика, коли людина захворіє. Тому ці відомості не можна підроблювати за будь-яких обставин. В електронній системі охорони здоров'я буде окремий модуль про вакцинацію, тому підробити запис стане вкрай складно. Сподіваємося, це допоможе підвищити охоплення рутинними щепленнями і дотягувати їх до рекомендованих показників", – сказав він.
Контекст:
Україна потрапила в п'ятірку країн з найбільшими показниками захворюваності на кір 2018 року. Перед нею лише Демократична Республіка Конго, Ліберія, Мадагаскар і Сомалі, заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я.
Як повідомили в Центрі громадського здоров'я МОЗ України у квітні 2021 року, останнім часом темпи вакцинації в Україні від інфекційних захворювань пришвидшилися, що дало можливість країні вийти зі списку країн, які відстають в імунізації проти небезпечних хвороб.