Голова Держспецзв'язку Щиголь: До Держспецзв'язку мобілізували сім із 10 найкращих українських фахівців у сфері кібербезпеки. Вони проходять військову службу, хоча були директорами і власниками мільйонних бізнесів
В Україні є гарні фахівці, яких залучають для протистояння російській агресії у сфері кібербезпеки. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" повідомив голова Державної служби спеціального зв'язку та інформації України Юрій Щиголь.
"Треба дивитися, хто всі ці наративи нам насаджував десятки років, що всі поїхали, а ми всі тут помремо. Як виявилося, ні. Тут є прекрасні геніальні люди. Повірте, навіть із тих, хто виїхав, багато хто повернувся. Сьогодні є кілька розробок, які зробили наші українські вчені, що працювали на Заході, але після повномасштабного вторгнення залишили там топпосади в найкрутіших IT-компаніях і приїхали сюди, допомагати державі", – сказав він.
Голова Держспецзв'язку навів приклад із кіберзахистом.
"До Держспецзв'язку мобілізувалося сім із 10 найкращих українських фахівців у сфері кібербезпеки. І вони проходять військову службу, хоча були директорами і власниками мільйонних бізнесів", – наголосив Щиголь.
За його словами, схожа ситуація у сфері безпілотних технологій.
"У нас є і математики, і світового рівня інженери, які нам допомагають у сфері безпілотних технологій. Є провідні фахівці, які співпрацюють з іноземними компаніями, і сюди приїжджають інженери, які допомагають нам зі створенням безпілотних апаратів. Є певні сфери, у яких Україна є найкращою у світі. Українська математична школа є однією з найкращих у світі. Київська та Львівська політехніки, Харківський авіаційний і Київський авіаційний інститути виховували найкращих інженерів. У нас є історія та люди, які зараз розвивають українські безпілотні системи", – зазначив Щиголь.
Контекст:
28 жовтня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України опублікувала аналітичний звіт "Російські кібероперації: зміна тактик, цілей і спроможностей хакерських груп уряду РФ і контрольованих ним угруповань", у якому йдеться про зростання кількості інформаційних операцій із кіберскладником.
"Окрім угрупувань, контрольованих ФСБ РФ і російським Головним управлінням Генерального штабу збройних сил Російської Федерації (ГУ ГШ ЗС РФ, колишнє ГРУ), Україну також активно атакують так звані незалежні хактивісти, які виявилися "парасолькою" для контрольованих державою злочинців. Зокрема, це Killnet, NoName057(16), XakNet, Anonymous Russia і Cyber Army of Russia. Ці хакерські групи насправді співпрацюють між собою. Вони атакували ті самі або схожі цілі та перепощували повідомлення одна одної в соцмережах", – ідеться в повідомленні.