Хомчак про вирок генералу Назарову: Він не збивав літака, це зробила Росія
Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що в момент аварії транспортного літака ЗСУ над луганським аеропортом, унаслідок якої загинуло 49 українських військовослужбовців, генералу Вікторові Назарову доводилося ухвалювати складні рішення.
Український генерал Віктор Назаров, якого суд визнав винуватим у загибелі 49 українських військових у літаку ІЛ-76 у Луганській області, думав, як захистити країну і зберегти її територіальну цілісність, сказав у інтерв'ю "Обозревателю" 30 грудня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак.
"У 2014 році була дуже важка ситуація і ухвалювалися важкі рішення. Назаров що, на курорт відправляв літаки? У своїх цілях? Ні", – прокоментував він.
Головнокомандувач вважає, що Назаров у момент катастрофи літака виконував свої обов'язки начальника штабу антитерористичної операції на Донбасі.
"Назаров не збивав літака, це зробила Росія. Тоді можна було відразу весь Донбас віддати, якщо керуватися логікою "тільки щоб ніхто не загинув". Я дуже співчуваю сім'ям загиблих десантників, але ми не воскресимо хлопців. Це війна", – додав Хомчак.
Якби Назаров не зробив того, що необхідно, у нього запитали б також про це, припустив він.
"Наприклад, як у Криму, коли всі підняли лапки й пішли без єдиного пострілу", – нагадав головнокомандувач.
Він поставив під питання порушення кримінальних справ проти командирів за відсутності в них злочинного наміру.
"Хто тоді піде захищати Україну? Звичайно ж, у командирів не буде страху ухвалювати рішення. Але якщо так далі піде, то це не спонукає їх до відважних рішень. Якщо загинув ти – то герой, а якщо інші – то злочинець? Так виходить? Держава повинна захистити своїх воїнів. Саме так зараз і з командувачем Повітряних сил", – підсумував Хомчак.
У ніч із 13-го на 14 червня 2014 року бойовики "ЛНР" збили транспортний літак ЗСУ над луганським аеропортом, загинуло 49 українських військовослужбовців. Прокуратура Дніпропетровської області кваліфікувала подію як терористичний акт, кримінальне провадження відкрили за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи чи терористичної організації). Назарову висунули обвинувачення в халатності, що призвела до тяжких наслідків.
Павлоградський суд Дніпропетровської області 27 березня 2017 року засудив Назарова до семи років позбавлення волі. В останньому слові він заявив, що йому особисто ніхто не доповідав про загрозу напередодні катастрофи. Також він зазначив, що літак збили із зенітної установки, про розміщення якої він не міг знати.
Дніпровський апеляційний суд 11 грудня 2020 року відхилив апеляцію Назарова, а касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду 23 грудня, розглянувши скаргу генерала, зупинив виконання вироку.