Хотів би сподіватися, що у 2017 році традиція "дня солідарності трудящих усіх країн" відійде в минуле – В'ятрович
Проект змін до законодавства щодо скасування деяких свят в Україні винесено на громадське обговорення, заявив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
Тема скасування деяких свят в Україні викликала принципову дискусію, що є хорошою ознакою. Про це заявив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович в інтерв'ю "ЛІГАБізнесІнформ".
За його словами, тема не викликала невдоволення в суспільстві.
"Я б сказав, що це не викликало невдоволення, а жарку принципову дискусію, але саме цього ми і добивалися. Цей проект винесено на обговорення, і те, що відбувається дискусія, – це добре", – сказав історик.
В'ятрович заявив, що проект закону про зміни в календарі державних свят може бути поданий до Верховної Ради в травні.
"Нам вже сотні листів прийшло – і з осудом та погрозами, і з пропозиціями. Ми врахуємо раціональні та розумні пропозиції та конструктивну критику і до початку травня запропонуємо парламенту компромісний виважений проект. Адже йдеться не тільки про звичайні вихідні дні – а про маркери тоталітарної пропаганди, хай уже не в топонімах, але в нашому розпорядку року", – заявив він.
"Постараємося встигнути все зробити у квітні. Хотів би сподіватися, що вже у 2017-му традиція "дня солідарності трудящих усіх країн" відійде в минуле", – сказав історик.
В інтерв'ю "Апострофу" 27 січня В'ятрович сказав, що на державному рівні потрібно святкувати лише ті дні, які означають переломні для країни події. "Я думаю, що нам не варто говорити про таке державне свято, як 1 травня. Також поступово і точно треба переводити акцент з 9 травня на 8 травня. Також я переконаний, що не варто робити державним і святковим днем 8 березня", – зазначив він. В'ятрович назвав "великою перемогою" те, що Україна "спокійно позбулася" 23 лютого.
В Україні донедавна відзначалося на офіційному рівні свято Дня Перемоги 9 травня, але у 2015 році Верховна Рада постановила 8 травня Днем пам'яті і примирення на честь усіх жертв Другої світової війни. Символом пам'яті є червоний мак.
Заступник директора Київського міжнародного інституту соціології Вікторія Захожа повідомляла в березні 2016 року, що Міжнародний жіночий день 8 березня втрачає своє значення для українців, як і інші свята, які були популярними в Радянському Союзі. За її словами, в Україні росте покоління тих, хто вже не застав СРСР, а економічна і військова ситуація в країні вплинула на ставлення до свят, зокрема до тих, які не пов'язані з релігією або патріотичними почуттями.