Імунолог прогнозує, що 2021 року в Україні переможуть коронавірус у "найдурніший середньовічний спосіб"
Український лікар-імунолог Борис Донськой прогнозує, що до осені 2021 року епідемія коронавірусу в Україні завершиться – в українців виробиться колективний імунітет. Про це він сказав в інтерв'ю "Українським новинам".
"На жаль, ми його отримаємо у найдурніший середньовічний спосіб – ми всі перехворіємо. Ну, всі або не всі, однак 2/3 буде достатньо, тобто ми будемо мати повноцінну летальність від цієї хвороби", – зазначив лікар.
За його прогнозами, улітку в Україні захворюваність піде на спад, а восени вже будуть щонайбільше невеликі регіональні спалахи. У світі ж, вважає Донськой, "буде "ковбасити" ще до кінця року".
За його словами, у підсумку колективний імунітет в Україні замінить вакцинацію – "просто щеплення не потребує десятків тисяч смертей, а колективний імунітет дається "великою кров'ю".
"2021 рік стане різним "роком закінчення пандемії": для країн, які впровадили масове щеплення, – це буде "рік закінчення пандемії і збереження життів", а для країн, які здобудуть природним чином цей імунітет, – це буде також "рік закінчення пандемії", але без збережень життів", – додав лікар.
Він також зазначив, що навіть якщо ефективність замовленої Україною вакцини від Sinovac Biotech виявиться не вищою ніж 60%, її однаково є сенс використовувати, тому що це означає, що у групі, яку буде щеплено, більше ніж удвічі людей залишиться в живих.
"Тобто це достойна річ, якщо ми зробимо щеплення тисячам людей похилого віку, то ми будемо знати, що із групи щеплених майже половина буде хворіти, але ж половина не захворіє. Звичайно, така ефективність – це мало, але препарат, з іншого боку, тільки що був розроблений", – сказав Донськой.
На запитання журналіста, що краще, російський "Супутник" чи вакцина від Sinovac Biotech, лікар сказав, що їх навіть не можна порівнювати – "кіт у мішку ("Супутник") чи препарат із не найкращою ефективністю (Sinovac Biotech)".
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на 26 січня у світі, за даними американського Університету Джонса Гопкінса, підтверджено більше ніж 99,8 млн випадків інфекції, 2,14 млн хворих померли.