Київрада дерусифікувала ще 32 вулиці, провулка та бульвари у столиці
Про це після засідання міськради повідомив мер Віталій Кличко, його цитує офіційний портал Києва.
"Процес дерусифікації у столиці триває. І це важливо. Особливо під час варварської війни, якою Росія намагається знищити Україну, заморозити українців узимку. Ми повинні позбавитися символів і назв, пов'язаних із країною-агресором, випровадити старі радянські та російські назви зі столиці України назавжди. Росія не має жодного права на окупацію нашої території, нашої культури, на переписування нашої історії", – зазначив Кличко.
За словами мера, у Києві вже перейменовано 237 міських об'єктів.
Зокрема, наприкінці серпня депутати дерусифікували 95 київських вулиць, площ і провулків, на початку вересня – приблизно 40 вулиць, наприкінці жовтня – більше ніж 40 вулиць, у листопаді – 12 вулиць столиці.
Перелік перейменованих вулиць, провулків і бульварів у Голосіївському, Дарницькому, Деснянському, Печерському, Подільському, Святошинському, Солом'янському, Шевченківському районах опублікували на офіційному порталі Києва.
Бульвар Дружби Народів депутати перейменували на бульвар імені засновника української армії Миколи Міхновського.
Контекст:
Після початку повномасштабної війни в Україні низка українських міст запустила процес перейменування вулиць, чиї назви пов'язані з РФ чи російськими діячами (в Ужгороді – 58 вулиць, в Івано-Франківську – 25). Окрім того, в Ужгороді, Тернополі та Мукачеві прибрали пам'ятники російському поету Олександрові Пушкіну. У Мукачеві також демонтували пам'ятник радянському танку, встановлений у 1969 році.
У Києві планують, окрім того, перейменувати п'ять станцій метро.
У червні в Україні при Міністерстві культури та Українському інституті національної пам'яті створили новий орган – Раду з дерусифікації, декомунізації і деколонізації. Вона займатиметься, зокрема, координацією перейменування топонімів і демонтажем радянських пам'яток.