Книжкову колекцію Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" поповнили дві антикварні книги
Книги "Єврейські погроми 1918–1921" Зельмана Островського і "З минулого" Віктора Андрієвського з'явилися в колекції Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр". Дослідники за запитом можуть ознайомитися з оригіналами видань.
Колекцію Меморіалу "Бабин Яр" поповнили рідкісні книги – за запитом доступна книга Зельмана Островського про єврейські погроми і спогади Віктора Андрієвського про події 1917 року в Полтавській області. Про це йдеться у пресрелізі центру, який є в розпорядженні видання "ГОРДОН".
Оцифровані копії цих видань уже є в широкому доступі, однак оригінальні екземпляри є справжньою колекційною рідкістю, ідеться в повідомленні.
В оригінальному виданні 1926 року "Єврейські погроми 1918–1921", складеному політичним діячем Зельманом Островським, описано історію єврейських погромів в Україні та Білорусі в період української революції і громадянської війни. Вона висвітлює передісторію Голокосту і проілюстрована фотографіями, на яких зображені євреї, що загинули під час масових погромів у Черкасах, Смілі, Фастові, Овручі, Хмельницькому та інших містах. Усього у книзі є 219 фотогравюр.
Видання ініціював Єврейський громадський комітет допомоги постраждалим від погромів після виставки, яку комітет організував 1923 року.
Друге поповнення колекції – спогади українського громадського діяча і педагога Віктора Андрієвського під назвою "З минулого". Це перший том книги, виданий у Нью-Йорку 1921 року. У ньому описані події 1917 року, які передусім висвітлюють політичну, соціально-економічну ситуацію і міжетнічні відносини.
Обидва ці видання збереглися в одиничних екземплярах і мають суспільно-історичну, наукову, меморіальну цінність, зазначають у пресрелізі.
Цифрові копії книг будуть доступними в розділі "Бібліотека" на онлайн-платформі Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр". Дослідники за запитом також можуть ознайомитися з оригіналами.
У межах проєкту "Бібліотека" Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" шукає, зберігає і відкриває для суспільства матеріали про трагедію Бабиного Яру та інші злочини проти людяності, скоєні під час Другої світової війни на території України і у Східній Європі. Ще одна важлива тема зборів матеріалів і документів – загиблий довоєнний світ єврейського життя і культури України та Києва, ідеться в повідомленні.