Меморіальний центр "Бабин Яр" співпрацюватиме з ізраїльським меморіалом "Яд Вашем"
Український Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" та ізраїльський національний центр Голокосту "Яд Вашем" підписали угоду, яка передбачає обмін архівною інформацією про імена жертв трагедії, що сталася в Бабиному Яру 1941 року.
Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" співпрацюватиме з ізраїльським національним центром Голокосту "Яд Вашем", повідомила виданню "ГОРДОН" пресслужба українського меморіального центру.
У релізі зазначено, що два центри підписали угоду, яка передбачає обмін архівною інформацією про імена жертв трагедії, яка сталася в Бабиному Яру 1941 року, а також створення спільних освітніх програм у майбутньому.
"Яд Вашем" – найважливіше установа, що зберігає пам'ять про Голокост. У межах розпочатої між нами важливої співпраці ми передамо в "Яд Вашем" понад 800 нових імен трагедії Бабиного Яру. Співпраця в галузі дослідження Голокосту з установами та архівами з усього світу має вирішальне значення для збереження пам'яті", – заявив голова наглядової ради Меморіального центру "Бабин Яр" Натан Щаранський.
Український центр передасть ізраїльському дані про 867 нових імен жертв Голокосту, які ідентифікувала команда центру "Бабин Яр" протягом останніх дев'яти місяців роботи, ідеться в релізі.
"Ми об'єднуємо зусилля, щоб розкрити правду про трагедію в Бабиному Яру. Це дасть пам'яті про трагедію Голокосту новий вимір", – додав голова правління центру "Яд Вашем" Авнер Шалев.
Меморіал "Яд Вашем" – провідний і основний центр із вивчення та документації історії Голокосту, заснований 1953 року. У його архіві зберігають сотні мільйонів сторінок документів, фотографій та свідчень, аудіо- та відеоматеріалів. Сьогодні в базі даних імен жертв Голокосту "Яд Вашем" є 4,8 млн імен.
Благодійний фонд Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" – це неурядова благодійна організація. Її проєкт "Імена" відновлює максимально повну інформацію про загиблих у Бабиному Яру та їхніх родичів, а також про людей, які жили в той час у Києві. У дослідну групу проєкту увійшли вчені-історики, юристи, IT-фахівці. Команда порівнює склад населення Києва в період окупації, до війни й у повоєнні роки та досліджує широке коло джерел – архівні документи, спогади тих, хто вижив, і свідків тих подій, матеріали паспортних та будинкових книг, адресних столів, метричних книг та РАЦС, які містять дані про народження, шлюб, смерть людей.