Біженка з Маріуполя Акімченкова, яка у 17 років народила під звуки обстрілів: Лікарі приносили до пологового будинку їжу, приготовлену вдома на багатті, намагалися допомагати дівчатам
"Наступного ранку до мене прийшов лікар, запитав, буду я сьогодні їхати чи я хочу ще три дні. Тобто за бажанням: "Якщо ви хочете, ви можете поїхати сьогодні. Якщо ні – можете лежати три дні або скільки вам потрібно". У мене не було жодних протипоказань. Я могла поїхати. Я не знала, що йому відповісти, тому що зв'язку жодного немає. І я не знала, приїдуть по мене сьогодні чи не приїдуть по мене сьогодні, як це буде... Я не знала", – сказала Акімченкова.
Вона уточнила, що з 2 березня "вимкнулася вся інфраструктура".
"І я йому сказала, що, якщо по мене приїдуть, я поїду сьогодні. Загалом, ранок почався із 6.00, коли почали дуже сильно бомбити. Це вже десь біля центру прилітало. І я лежала з дівчиною вдвох у палаті. Вона була ближче до вікна, а я – ближче до дверей. І був такий момент, коли всіх почали в коридор виганяти, бо дівчат не в підвал, а в коридор просто виганяли, між двох стінок щоб бути. [...] Там купа дівчат стоїть, стіни трусяться, бо дуже голосно було. Стіни, вікна – усе труситься. І так ми стояли, мабуть, до 8.00. Тобто ми кілька годин там простояли з дівчатами", – пояснила Акімченкова.
За її словами, дитина поводилася "досить спокійно", не плакала.
"Інші малюки плакали. Десь комусь суміші бракувало, у когось дитина грудей не брала... Тобто було теж дуже багато проблем у дівчат. Допомагали всім, чим могли. І лікарі зокрема. Лікарі, я знаю, приносили їжу, якщо десь неподалік жили, щось удома готували: на багатті, я маю на увазі. Десь намагалися допомагати дівчатам, їжу самі приносили. Хто хоче, той бере", – згадала Акімченкова.
Вона також розповіла, що, за її даними, "головлікаря відділення зять солярку постачав у лікарню, щоб генератори працювали".
Біженка з Маріуполя Акімченкова, яка у 17 років народила під звуки обстрілів: Путіну бажаю якнайшвидшої смерті. Хай яку жахливу смерть я уявляю – мені здається, цього замало. Читайте повну версію інтерв'ю
Акімченкова народила дитину у Маріуполі 3 березня 2022 року. Після евакуації з міста вона разом із матір'ю і дитиною виїхали до Швеції.
Контекст:
Російські війська оточили Маріуполь у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. З початку березня місто було у блокаді, з другої половини травня – у повній окупації.
У Маріуполі на початку серпня залишалося приблизно 130 тис. осіб. До повномасштабного вторгнення у місті проживало 530 тис. осіб. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.
У червні мер Маріуполя Вадим Бойченко говорив, що у місті пошкоджено 95% багатоповерхівок. Він розповідав, що росіяни зруйнували обстрілами 1800 багатоповерхівок у Маріуполі. Окупанти обрали 934 будинки, які поступово зносять, 400 будинків уже повністю знищили. За словами мера, 50% міста вже немає. У вересні радник Бойченка Петро Андрющенко інформував, що окупанти і далі знищують Маріуполь бездумним знесенням будинків, залишаючи маріупольців без житла і речей.