Біженка з Маріуполя Акімченкова, яка у 17 років народила під звуки обстрілів: Тато, який проживає у РФ, мені сказав: "Зараз все нормально". Кажу: "Я ж могла там померти. Якби мене там убили, ти б ніко G

Маріуполь перебуває під повною окупацією росіян з травня 2022 року
Фото: ЕРА
В інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман 18-річна біженка з Маріуполя Аделіна Акімченкова розповіла про свої стосунки з батьком, який проживає в Росії, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

"Я та людина, яка дуже близька з татом. У мене гарні стосунки з ним і з усією його сім'єю були. Із татом ми досі спілкуємося. Для мене було дуже велике здивування: нерозуміння того, що сталося. Тобто люди – так, вони за мене хвилювалися, вони переживали, усі новини дивилися, що відбувається. Але вони ж дивилися з того боку, скажімо, із тієї дзвіниці, із якої їм подавали. І коли мені тато сказав одного разу, що "зараз же все нормально"... Я кажу: "Ну так я ж могла там померти". – "Але ж зараз ти тут, і все нормально". Я була шокована, не розуміла до кінця, як людина може не усвідомлювати. Я кажу: "Тобто якби мене там убили, ти б нікого в цьому не звинувачував? Чи Україну звинувачував би за те, що росіяни прийшли в мій дім? Я цього не розумію", – зазначила вона.

Біженка наголосила, що "намагалася цього не обговорювати".

"Тобто спочатку – так, ми через це дуже багато сварилися. Але потім я перестала, бо зрозуміла, що це просто безглуздо. Чесно, це просто безглуздо: щось пояснювати. Знайдеться тисяча і одна якась відмовка, чому і як, аби не Росія винна", – пояснила Акімченкова.

За її словами, батько "до 2016 року жив у Маріуполі із шести років", потім виїхав до РФ.

"На той момент він був, скажімо, поза політикою у принципі. Він особливо цим ніколи не цікавився. Тобто він поїхав не тому, що хотів саме в Росії жити. У нього там була сім'я: моя бабуся – його мама – і його сестри були там. І він через це переважно поїхав. Як сказати? Він не прямо підтримує [президента країни-окупанта РФ Володимира] Путіна. Ну, у тому розумінні, що він не каже, що Путін молодець, що він це зробив, Путін класний. Вони переважно кажуть просто, що в нас поганий президент, "це ж комік – як його взагалі могли поставити? Це маріонетка Америки"... То в них Америка винна, то НАТО, то ще хтось. Постійно хтось винний, а Росія не винна", – сказала Акімченкова.

Біженка з Маріуполя Акімченкова, яка у 17 років народила під звуки обстрілів: Путіну бажаю якнайшвидшої смерті. Хай яку жахливу смерть я уявляю – мені здається, цього замало. Читайте повну версію інтерв'ю

Акімченкова народила дитину в Маріуполі 3 березня 2022 року. Після евакуації з міста вона разом із матір'ю й дитиною виїхала до Швеції.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Російські війська оточили Маріуполь у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. З початку березня місто перебувало у блокаді, з другої половини травня – у повній окупації.

У Маріуполі на початку серпня залишалося приблизно 130 тис. осіб. До повномасштабного вторгнення у місті проживало 530 тис. осіб. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.