Лише одного з 10 обмежено придатних визнають непридатним до служби в армії – Генштаб ЗСУ

Після того, як із законодавства прибрали термін "обмежено придатний", усі військовослужбовці проходять переобстеження, зазначив Горбач
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook

Серед обмежено придатних менш ніж 10% українців визнали непридатними до військової служби. Про це 19 липня на брифінгу повідомив начальник Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ Роман Горбач, його цитує "Інтерфакс-Україна".

Горбач розповів, що після того, як із законодавства прибрали термін "обмежено придатний", усі військовослужбовці протягом дев'яти місяців проходять переобстеження.

Як вказали в Генштабі ЗСУ, усі обмежено придатні будуть або придатні для проходження військової служби, або придатні для проходження військової служби в певних місцях (тилові підрозділи, підрозділи логістики або військкомат), або взагалі будуть непридатними для проходження військової служби й надалі – звільнені з військової служби.

"Для розуміння: з усіх обмежено придатних дуже мала частка, це менше ніж 10%, визнається непридатними зараз під час проходження служби, і приблизно 50 на 50 особовий склад ділиться на абсолютно придатних і придатних у певних військових частинах", – наголосив Горбач.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 8 травня 2024 року – до 11 серпня.

4 квітня 2024 року Міністерство оборони України повідомило, що військовозобов'язані чоловіки, які раніше набули статусу обмежено придатних, мають пройти повторну військово-лікарську комісію до 4 лютого 2025 року.

Наприкінці квітня в Міноборони зазначили, що в Україні придатних до військової служби ділитимуть на чотири категорії за станом здоров'я.