Ляшко: Чи провалилася в Україні вакцинація? Ні
Ведучий зазначив, що за сім тижнів від початку кампанії з вакцинації щеплення зробили менше ніж 1% українців, а обидві дози – усього п'ятьом людям.
"Це правда?" – запитав він.
"Так", – відповів Ляшко.
"Вакцинація провалилася?" – продовжив ведучий.
"Ні. [...] Якщо ми подивимося 2020 рік: обіцяли, що в лютому вакцинація в Україні розпочнеться. У лютому вона розпочалася. Питання в тому, як швидко ми будемо вакцинувати українців, залежить від того, скільки вакцин буде в Україні. Коли прийшла перша партія вакцини – 500 тис. доз – на момент початку вакцинації ми повинні були використати її за 28 днів для першої дози і за 28 днів – для другої. Зараз ми за два місяці використали десь 470 тис. вакцин Covishield, тобто виконали те, що планували", – відповів він.
Ляшко додав, що під час кампанії терміни введення другої дози Covishield збільшили з чотирьох до 12 тижнів, оскільки вакцинація на третій місяць ефективніша.
"Зараз в Україні одночасно проходить вакцинація трьома продуктами. Перший – це AsrtaZeneca/Covishield, другий – це CoronaVac китайської фірми Sinovac, і третій – це вакцина Comirnaty американського виробника Pfizer", – розповів він.
Проблема в ситуації з вакцинацією в Україні полягає "в тому, що немає вакцини на території нашої держави", визнав Ляшко.
Він нагадав, що Україна уклала договори на постачання понад 13 млн доз вакцин, ще є рамковий контракт на 10 млн доз Pfizer і планують надходження вакцин у межах глобальної ініціативи COVAX.
Контекст:
В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу: Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.
Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield (500 тис. доз).
13 квітня розпочали вакцинацію привезеною в березні вакциною CoronaVac (215 тис. доз).
18 квітня у країні розпочали щеплення вакциною Pfizer/BioNTech (117 тис. доз).
У межах механізму COVAX Україна до кінця травня має безоплатно отримати 1,78 млн доз вакцини Oxford/AstraZeneca і 117 тис. доз вакцини Pfizer. Загалом за програмою COVAX Україна очікує надання їй 8 млн доз вакцин.
Усього, за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, 2021 року Україна розраховує отримати 37 млн доз вакцин.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовців зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.
За даними Міністерства охорони здоров'я, до 20 квітня в Україні вакцинували майже 643 тис. осіб. Упродовж останньої доби ввели 12,1 тис. доз.
Від початку пандемії у країні підтвердили майже 2 млн нових випадків коронавірусної інфекції, померло 40,3 тис. пацієнтів із COVID-19, видужало 1,5 млн людей.