Майже 80% українців схвалюють добудову атомних блоків на Хмельницькій АЕС – соцопитування
Майже 80% українців схвалюють добудову атомних блоків на Хмельницькій АЕС. Про це свідчать результати дослідження "Діяльність енергетичного комплексу України: оцінки та практики споживачів", яке проводила Соціологічна група "Рейтинг" із 20-го до 23 вересня 2024 року.
Зокрема, 41% респондентів повністю підтримує цю ініціативу, а ще 36% – радше позитивно її оцінюють. Проти добудови висловилося 17% опитаних. Найбільше підтримують цей проєкт молодь і жителі східних областей. Щодо розвитку атомної енергетики загалом, 38% респондентів вважають його однозначно потрібним, а 40% – радше потрібним. Водночас 12% українців вважають цей напрям радше непотрібним, а 5% – однозначно непотрібним.
Опитування провели серед населення України віком від 18 років у всіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму й Донбасу, а також територій, де на момент опитування немає українського мобільного зв'язку. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибіркова сукупність: 1 тис. респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше ніж 3,1%.
Контекст:
Щоб швидко врегулювати проблему з генерацією електроенергії, Україні варто нарощувати атомну енергетику, заявила спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер під час візиту в Україну 29 липня. Спецпредставниця США зазначила, що атомна енергетика становить зараз 50% від усього обсягу генерації України.
Хмельницька АЕС розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. Її будівництво почали 1981 року, ідеться на сайті "Енергоатому". На електростанції працює два ядерні реактори, під'єднані 1987-го й 2004 року. Їхня сумарна потужність – 2000 МВт.
За проєктом на станції мало бути чотири блоки. "На зараз майданчик АЕС залишається найбільш перспективним для розширення об'єктом української атомної енергетики. Найперспективніша українська АЕС з погляду реалізації експортного потенціалу України на європейському енергоринку", – зазначили в "Енергоатомі".
Кабінет Міністрів України 2 квітня 2024 року схвалив розроблений Міністерством енергетики проєкт закону України "Про розміщення, проєктування й будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електричної станції". В уряді повідомили, що будівництво двох атомних енергоблоків збільшить виробництво електроенергії на 16 226 млн кВт-год/рік, а відпуск – на 15 415 млн кВт-год/рік. У липні комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг схвалив законопроєкт.