Медзаклад в Ужгороді, де анонімно вакцинували проти COVID-19, позбавили права проводити вакцинацію – Ляшко

У медзакладі проводили анонімну вакцинацію
Фото: EPA
Медзаклад в Ужгороді, де працював кабінет анонімної вакцинації проти коронавірусу, позбавили права проводити імунізацію від COVID-19 вакцинами, закупленими державним коштом або переданими Україні в межах COVAX. Про це на брифінгу 10 грудня повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

"Кожне щеплення внесене медпрацівниками до електронної системи охорони здоров'я, бо це передбачають нормативно-правові акти міністерства. Але, на жаль, є заклади охорони здоров'я, працівники яких не читають алгоритмів міністерства і не чують попереджень. Ці заклади свідомо порушують ліцензійні умови ведення медичної діяльності, тому будуть покарані. Учора один заклад у Закарпатській області, який придумав собі процес анонімної вакцинації, був виключений мною з переліку закладів охорони здоров'я, які проводять вакцинацію проти COVID-19", – сказав Ляшко.

Він повідомив, що в цей заклад тепер заборонено передавати вакцину, закуплену коштом держбюджету або отриману в межах глобального механізму COVAX.

"Додатково цей заклад буде ретельно проінспектований ліцензійною комісією міністерства щодо дотримання ліцензійних умов", – сказав міністр.

Контекст:

17 листопада Суспільне повідомляло, що в Ужгороді розпочав роботу анонімний кабінет вакцинації проти COVID-19, де можуть зробити щеплення люди, яких занесено до системи як вакцинованих, але які не отримали жодної дози препарату. Для вакцинації не потрібно вказувати особисті дані (прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, номер телефону). Щоб можна було якимось чином вести медичну документацію, необхідно буде придумати або номер [телефону], або ім'я і підписати інформовану згоду, яку ви будете повинні віддати медичному працівнику для того, щоб він отримав юридичне право ввести вам вакцину", – заявляв лікар-інфекціоніст Віктор Петров.

Ініціатива щодо впровадження такого проєкту належить керівнику кафедри соціальної роботи Ужгородського національного університету Федору Шандру, писав Zaxid.net.

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) та Johnson & Johnson (Janssen). Також українців щеплюють вакциною від Moderna (Spikevax), хоча її поки що не зареєстровано в країні.

Станом на 7 грудня на українських складах було 9,5 млн доз вакцин.

Кампанія з вакцинації в Україні стартувала 24 лютого. Зараз можуть щепитися всі охочі віком від 12 років.

Станом на 10 грудня в Україні щонайменше одну дозу вакцини отримало 14 млн осіб, а 12,25 млн дістали дві дози та завершили імунізацію.