Мер Конотопа заборонив діяльність УПЦ МП у місті

Семеніхін заявив, що ухвалив рішення заборонити на території Конотопу діяльність "агентурної мережі ФСБ" РФ
Фото: wikipedia.org
Мер Конотопа Сумської області Артем Семеніхін заборонив діяльність на території міста Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП).

Відповідне розпорядження міського голови Семеніхін опублікував на своїй сторінці у Facebook 4 травня.

"Між ворогом і його агентом немає різниці. А у випадку Моспархату – це є два в одному. Тому я прийняв рішення заборонити на території мого міста діяльність цієї агентурної мережі ФСБ [РФ]", – написав мер.

Рішення про заборону діяльності УПЦ МП ухвалено "з метою консолідації українського суспільства, недопущення розколу Конотопської громади на релігійному підґрунті, антиукраїнської діяльності, спекуляції на віруваннях мешканців" та "враховуючи відкриту російську пропаганду в храмах УПЦ, яка підпорядковується патріарху московському Кирилу", ідеться в розпорядженні Семеніхіна.

У документі мер Конотопа послався на ст. 42 закону "Про місцеве самоврядування України" та закон України "Про правовий режим воєнного стану".

Контекст:

24 лютого, у перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій опублікував звернення до пастви, у якому засудив агресивні дії Російської Федерації, повністю підтримав ЗСУ та закликав керівництво Росії зупинити "це криваве божевілля".

Духовенство Сумської єпархії УПЦ МП відмовилося згадувати ім'я патріарха РПЦ Кирила, який підтримав воєнне вторгнення РФ в Україну. Як повідомляє "BBC News Україна", у своїй проповіді на початку березня Кирило виправдав вторгнення Росії нібито захистом жителів Донбасу.

10 квітня протоієрей УПЦ МП Андрій Пінчук повідомив у Facebook, що 190 священників УПЦ Московського патріархату висунули вимогу віддати під церковний трибунал патріарха Кирила через його підтримку війни в Україні.

За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 6 квітня, за заборону УПЦ МП на території України виступає 51% жителів країни. Водночас 74% респондентів підтримують ідею розриву УПЦ МП із Російською православною церквою.