Мовний омбудсмен нагадав, що з 16 січня 2021 року сфера обслуговування має перейти на українську мову
У липні 2019 року набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь нагадав, що із середини січня 2021 року клієнтів банків, кав'ярень, АЗС, аптек мають обслуговувати українською мовою.
Із 16 січня 2021 року всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані будуть обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари та послуги українською мовою. Заяву опубліковано 1 грудня на сторінці уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя у Facebook.
"У супермаркеті та в інтернет-магазині, у кав'ярні, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці – де б ти не був, обслуговування має бути українською. Лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою", – ідеться в пості.
У повідомленні зазначено, що в разі порушення права на одержання інформації та послуг українською мовою треба звертатися до мовного омбудсмена.
16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. У законі зазначено, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов'язковість використання української мови по всій країні в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя.
Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.
Експерти з конституційного права з Венеціанської комісії розкритикували низку положень українського мовного закону. У комісії зазначили, що мовне питання не має стати джерелом міжетнічної напруженості в Україні.