На станції "Академік Вернадський" розпочали роботу французькі дослідники

Вчені вже побували на куполі льодовика на острові Галіндез
Фото: Національний антарктичний науковий центр/Facebook
Україна підтримала французький проект Antarctique 2.0 °C щодо вивчення зміни клімату та впливу діяльності людини на екосистеми Антарктики. Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр на своїй сторінці у Facebook 12 січня.

На станцію "Академік Вернадський" прибули дослідники із Франції– Нільс Дутрево та Марго Легал. Вони спільно з українськими полярниками вивчатимуть явище атмосферних рік– вузький коридор атмосферної вологи, що забезпечує швидке перенесення вологи з тропіків у середні та високі широти.

"Завдяки спільним дослідженням вчені зможуть з'ясувати, чи пов'язані атмосферні річки з опадами в районі нашої станції, а також визначити, чи була одна з них причиною рекордних грудневих снігопадів чи стане причиною майбутніх опадів. Зараз дуже сприятливий час для таких досліджень, адже згадане явище частіше всього буває саме під час антарктичного літа",– пояснили у пості.

Вчені вже побували на куполі льодовика на острові Галіндез, де було визначено та огороджено місце для відбору проб снігу.

"Ізотопний склад цих зразків будуть аналізуватися в лабораторії, і завдяки отриманій інформації можна буде дізнатися, звідки прийшла волога, яка перетворилася на опади в районі станції",– відзначили у НАНЦ.

Легал планує займатися на станції "Академік Вернадський" соціологічними дослідженнями, а також вивчатиме життя та роботу українських дослідників.

Контекст:

Антарктична станція "Академік Вернадський" знаходиться на острові Галіндез. Раніше вона належала Великій Британії і називалася "Фарадей". 6 лютого 1996 року станцію було передано Україні та перейменовано.

На станції займаються науковими дослідженнями щодо зміни клімату, озонової дірки, реакції тварин та рослин на потепління.

Наприкінці березня 2021 року на станцію "Академік Вернадський" вирушила 26-та експедиція. У середині квітня вона прибула в Антарктиду і прийняла естафету від колег із 25-ї експедиції. Повідомлялося, що ця команда– наймолодша серед усіх попередніх експедицій вона проведе в Антарктиці близько 13 місяців.

У липні Український антарктичний центр оголосив набір до 27-ї експедиції. Анкети брали до 3 вересня. В оголошенні про набір наголошувалося, що уряд минулого року збільшив зарплату для полярників у середньому до 54 тис. грн на місяць, а також, що ця експедиція буде першою, яка вирушить на станцію на власному науково-дослідному кригополі.