"Навантаження зростає в рази". Кузін заявив, що пацієнти з "Дельтою" потребують більшої кількості кисню

В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація
Фото: depositphotos.com
Два основні виробники медичного кисню в Україні зупинилися на регламентні роботи, але дефіциту поки немає. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін в інтерв'ю каналу "Рада" 21 жовтня.

Кузін зазначив, що пацієнти з коронавірусом штаму "Дельта" потребують більшої кількості кисню, ніж пацієнти з іншими штамами COVID-19.

"І ми бачимо, що навантаження на кисень зараз зростає в рази. У той же час два основні виробники кисню, які працюють у державі, зупинилися на регламентні роботи. Тому зараз в екстреному режимі проводиться робота з пошуку альтернативних джерел киснепостачання. І перебої, які інколи виникають на рівні областей, вирішуються також у ручному режимі. Поки суттєвого дефіциту немає і ми сподіваємося, що результати цих перемовин будуть успішними, нам удасться вирішити проблему", – сказав він.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Від початку епідемії в Україні підтвердили 2,7 млн випадків коронавірусної інфекції, померло 62,4 тис. пацієнтів. 20 жовтня у країні зафіксували 22,4 тис. нових випадків захворювання на COVID-19, це максимальна кількість за час епідемії.

В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня Кузін. Улітку у країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

За словами міністра, майже 98% госпіталізованих із коронавірусом в Україні громадян не були вакцинованими.

За даними системи моніторингу Ради нацбезпеки і оборони України, в українських лікарнях 61 763 ліжкомісця з підведеним киснем, зайнято 39 632 (64,2%).