Офіс генпрокурора України передав до суду обвинувачення проти співробітника ФСБ. Його підозрюють у плануванні вбивства Осмаєва
За даними слідства, росіянин за попередньою змовою з чинним на той момент керівником Центру спеціальних операцій "А" Служби безпеки України в період із листопада 2019-го до березня 2020 року організував спробу теракту з метою залякування населення.
"За завданням куратора із ФСБ, генерал-майор СБУ на території України підшуковував осіб для заподіяння насильницької смерті майору ЗС Чеченської Республіки Ічкерія, який із лютого 2015 року під час бойових дій на сході України очолював міжнародний миротворчий батальйон імені Джохара Дудаєва", – уточнили в ОГП.
Після загибелі під Дебальцевим колишнього командира батальйону імені Дудаєва Іси Мунаєва його очолив Адам Осмаєв, чоловік убитої доброволиці Аміни Окуєвої.
Співробітника ФСБ обвинувачують за ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 27 і ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України.
Контекст:
Уродженець Чечні Осмаєв брав участь в антитерористичній операції на Донбасі. Окуєва була прессекретаркою батальйону. У Росії Осмаєва обвинувачують у замаху на президента РФ Володимира Путіна.
30 жовтня 2017 року біля селища Глеваха під Києвом по автомобілю, у якому їхали Окуєва і її чоловік Адам Осмаєв, відкрили вогонь з автоматичної зброї. Окуєва загинула на місці, а Осмаєв дістав поранення.
Першого підозрюваного у справі про вбивство Окуєвої правоохоронці затримали за два роки після злочину – у січні 2020 року. Це уродженець Дагестану Ігор Редькін, він довгий час проживав в Україні. У поліції повідомили, що Редькін незаконно набув українського громадянства. За даними слідства, він входив до злочинної групи, яка займалася вбивствами на замовлення.
У поліції повідомляли, що ДНК Редькіна збіглася з ДНК на зброї, з якої скоїли вбивство. Адвокати підозрюваного називали експертизу за ДНК сумнівною (одразу після вбивства в поліції заявляли, що слідів ДНК на автоматі, який знайшли неподалік місця розстрілу автомобіля, немає).
19 травня 2020-го Офіс генерального прокурора і поліція повідомили, що про підозру також заочно оголосили ймовірному організаторові вбивства – 44-річному громадянинові Росії, уродженцю Чечні. За даними правоохоронців, він мав знайти виконавців убивства Окуєвої та Осмаєва за грошову винагороду. Видання "Deтектив.info" з'ясувало, що йдеться про Салаха Хумаїдова.
6 серпня цього року стало відомо про довічне ув'язнення чеченця Саралі А., якого підозрюють у вбивстві опозиційного блогера і свідка у справі вбивства Окуєвої Маміхана Умарова, відомого як Анзор.