Першу партію вакцини проти COVID-19 Sinovac Biotech із Китаю відправили в Україну
25 березня першу партію вакцини проти COVID-19 CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech відправили в Україну. Про це у Facebook повідомило посольство України у КНР.
"Завдяки наполегливим зусиллям посольства 25 березня в Україну було відправлено першу партію із замовлених Україною 1,915 млн доз вакцини проти COVID-19 CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech", – ідеться в повідомленні.
Керівниця відділу маркетингу української компанії "Лекхім" Елеонора Мірошник у коментарі Суспільному говорила, що першу партію препарату проти коронавірусу CoronaVac доправлять в Україну 25 березня.
В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.
Із 24 лютого українцям вводять вакцину Covishield, вироблену в Індії. Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовців зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією. Препаратів інших виробників Україні поки що не надали.
Від початку кампанії з імунізації в Україні щеплено понад 155 тис. осіб (18 561 – протягом останньої доби).
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль говорив у березні, що Україна підписала попередні угоди із шістьма виробниками вакцини проти коронавірусу й веде перемовини з усіма світовими виробниками вакцини.
"Лекхіму" дали квоту на ввезення в Україну 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech у першому півріччі 2021 року. Міністерство охорони здоров'я планує закупити в неї 1,9 млн доз вакцини CoronaVac.
Планували, що перші 700 тис. доз доправлять в Україну до кінця лютого, але цього не сталося. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов говорив 1 березня, що за контрактом препарат мають доправити до 6 березня – "із наданням усіх документів щодо ефективності". Згодом у "Лекхімі" повідомили, що доправлять препарат до 15 березня.
Заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко заявляв 6 березня, що Україна через затримки з постачанням накладе на "Лекхім" штрафи, які вказано в контракті.