"Почерк російських спецслужб". У поліцію протягом доби надійшло понад 2 тис. повідомлень про замінування
Національна поліція України перевірила об'єкти, щодо яких 14 жовтня з'явилися повідомлення про замінування, усі вони виявилися неправдивими. Більшість надійшла з російських IP-адрес, повідомляє пресслужба поліції.
Правоохоронці опрацювали понад 2 тис. викликів, переважно це інформація про замінування адмінбудівель. За фактом свідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян порушено кримінальні провадження за ст. 259 Кримінального кодексу України.
"Такі повідомлення – це почерк російських спецслужб, якими вони ведуть проти України гібридну війну, намагаючись спричинити масову паніку й виснажити систему державних та правоохоронних органів", – зазначили в поліції.
Там нагадали, що 2022 року в Національній поліції України розробили й затвердили "Алгоритм реагування органів та підрозділів поліції на масові повідомлення про загрозу вибуху", який суттєво підвищує роль оперативного складника, включно із застосуванням підрозділів кіберполіції й кримінального аналізу під час відпрацювання таких повідомлень.
"Сил та засобів поліції вистачає, аби забезпечити виконання всіх відповідних безпекових заходів у таких випадках", – запевнили в поліції.
Контекст:
14 жовтня в усіх регіонах держави на електронні адреси органів державної влади, місцевого самоврядування та інших об'єктів надійшли анонімні листи про замінування їхніх будівель. Про "замінування" повідомляли, зокрема, у Києві, Сумах, Хмельницькому, Ужгороді, Одесі, Полтаві, Івано-Франківську, Миколаєві й Житомирі. Серед об'єктів, "замінованих" у столиці України, були приміщення Вищої ради правосуддя та Центру протидії дезінформації при РНБО України, а також редакції видань NV і LIGA.net.
У Міністерстві закордонних справ України цього самого дня повідомили, що анонімні листи про замінування будівель надійшли понад 60 закордонним дипломатичним установам України.