Помічений у Монако бізнесмен Войтенко запросив журналіста "Української правди" Ткача відвідати Харківську область
Харківський бізнесмен, власник і гендиректор сільгосппідприємства "Шарівка" Олександр Войтенко, який став фігурантом розслідування "Української правди" про політиків та бізнесменів, які виїхали від війни на Лазурний берег, запропонував журналісту Михайлу Ткачу особисто розібратися, як він живе і працює у Харківській області. Про це Войтенко заявив в інтерв'ю виданню "Думка", опублікованому 27 жовтня.
Войтенко підтвердив, що в розслідування Ткача потрапив його автомобіль Mercedes-Maybach і що він був за кермом цієї машини.
"Договір на купівлю автомобіля було підписано у серпні 2021 року. Частина оплат за автомобіль пройшла у 2021 році, частина – вже 2022 року. Автомобіль куплено за безготівковим розрахунком, а значить, абсолютно прозоро. Вартість автомобіля – у районі 7 млн грн, з яких до бюджету підприємство заплатило 1,43 млн грн податків", – зазначив бізнесмен.
Водночас він наголосив, що жодними пільгами, преференціями, правилами "нульового розмитнення" його підприємство не користувалося.
"Податки заплачені до бюджету в повному обсязі, на що є всі підтверджуючі документи, які я готовий надати як вам, так і шановному журналісту Михайлу Ткачу. Якщо, звичайно, він хоче реально в цьому розібратися, а не переказувати те, що йому хтось повідомив. Я завжди поважав і поважаю роботу журналістів, у тому числі й "Української правди", і дуже добре ставлюся до всіх. Але в цьому випадку, як на мене, були допущені неточності. І хтось спеціально їх на мене спровокував", – заявив Войтенко.
Він запросив автора розслідування на своє підприємство.
"Якщо є бажання, я запрошую Михайла Ткача відвідати Харківщину, відвідати моє підприємство, зрозуміти, як живе аграрій сьогодні, як ми працюємо в умовах війни, поспілкуватись із трудовим колективом, із жителями громади, з військовими. Я не хочу зараз піаритися, мені це не потрібно, я не політик: як і скільки я всього зробив під час війни. Але якщо Михайлу буде цікаво показати своїй публіці реальну інформацію, я завжди радий, будь ласка", – додав бізнесмен.
Також він розповів, що за кордон виїжджав офіційно і перебував там 10 днів, під час поїздки відвідав кілька міст, а в Монако був кілька днів.
"Цілей у моєї поїздки було дві. Перша – це гуманітарні питання, про які я сказав. Друга мета – це питання бізнесу… Зокрема, в Монако я мав дві зустрічі з експорту сільгосппродукції. При цьому всім хочу зазначити, що весь час з початку війни я перебуваю в Україні. Підприємство працює, жоден день ми не припиняли роботу. Ми працювали навіть в умовах, коли лінія фронту, а ми на Харківщині знаходимося, була дуже близька до нас", – наголосив Войтенко.
Він відкинув інформацію журналістів, що купував за кордоном речі вартістю кілька десятків тисяч доларів.
"Дорогі речі я не купував, хоча можу собі це дозволити… Зараз війна! Дорогі та брендові речі мені не потрібні. Зараз я сконцентрований на роботі свого підприємства, на допомозі громаді, на підготовці до нового агросезону, на допомозі військовим", – сказав Войтенко.
За його словами, скандал навколо його поїздки створюється штучно "політичними фігурами з колишньої ОПЗЖ" з метою дискредитувати його батька, який обіймає посаду голови Красноградської РДА.
"Штучно створюється в його бік ситуація. Я так це бачу... Якщо є сумніви, я запросив Ткача, нехай приїде та подивиться. Я щодня із 7.00 на роботі – welcome, ласкаво просимо, ми все покажемо, розкажемо", – наголосив Войтенко.
Контекст:
Журналіст-розслідувач "Української правди" Михайло Ткач 20 жовтня повідомив, що автомобіль Maybach, зареєстрований на фірму Войтенка, помітили в Монте-Карло. Ткач стверджує, що нібито син чиновника віз із Європи не допомогу ЗСУ або нужденним, а коштовні брендові речі.
Перший фільм-розслідування "Батальйон Монако" вийшов на YouTube-каналі видання "Українська правда" 16 серпня. У ньому йдеться про бізнесменів, які оселилися на Лазурному узбережжі під час повномасштабної війни України з РФ. Зокрема, про нардепів Вадима Столара, Ігоря Абрамовича та Григорія Суркіса, які виїхали з країни. Друга частина "Батальйону Монако" вийшла 17 жовтня.
Після виходу першої частини фільму Державне бюро розслідувань почало розслідування щодо законності перетину державного кордону військовозобов'язаними громадянами України під час війни проти Росії. За даними ЗМІ, у цьому провадженні фігурує понад 80 осіб.
Президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію вранці 24 лютого після початку вторгнення російських військ в Україну. 15 серпня Рада продовжила воєнний стан до 21 листопада.
Воєнний стан передбачає заборону на виїзд за кордон чоловіків у віці 18–60 років, але є низка винятків. Зокрема, виїжджати можуть чоловіки, у яких троє або більше неповнолітніх дітей, а також моряки (але за погодженням із військкоматом) та спортсмени (для участі у матчах і змаганнях).