"Повної свідомості ще немає". Геращенко розповіла про стан здоров'я Балуха

На Балуха напали у столичному Гідропарку в ніч на 8 вересня, нападника затримали
Фото: Володимир Балух / Facebook

Колишній політв'язень Кремля, кримчанин Володимир Балух перебуває у стабільному стані. Про це 28 вересня повідомила народна депутатка України від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко.

Український активіст, колишній політв’язень Кремля Володимир Балух, якого госпіталізували з важкими травмами після нападу, перебуває на лікуванні вже третій тиждень. Про це 28 вересня на своїй сторінці у Facebook повідомила народна депутатка України від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко.

"Вже третій тиждень наш Володя Балух знаходиться в лікарні після нападу. Новини від лікуючих лікарів: "Пацієнт стабільний, без погіршення. Повної свідомості ще немає. Починаємо поступово тренувати до самостійного дихання". Володя зараз мав би активно займатися виборами і бути нашим фронтменом команди "Європейська солідарність" до Київської облради. Дуже боляче", – написала вона.

Балуха побили в районі Гідропарку в Києві у ніч на 8 вересня. У нього були зламані рука і ключиця, також діагностовано складну черепно-мозкову травму. Увечері 8 вересня його прооперували, після чого під'єднали до апарата штучної вентиляції легень. Активіст перебував у медикаментозній комі.  25 вересня Геращенко повідомила, що лікарі почали потроху виводити його з цього стану.

Офіс президента вимагає швидкого і повного розслідування, не відкидаючи політичної версії нападу: Балух збирався балотуватися на місцевих виборах у Київській області від "Європейської солідарності".

Увечері 18 вересня поліція повідомила про затримання імовірного зловмисника. Йому інкримінують злочин, передбачений ч. 1 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. За даними правоохоронців, підозрюваний намагався втекти від поліції.

7 вересня 2019 року кримський активіст Балух повернувся в Україну в межах українсько-російського обміну утримуваними особами. У російських місцях несвободи він провів понад два з половиною роки. Адвокати та правозахисники говорили, що Балух став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який вивісив у дворі свого будинку.