Прогнози про те, чи можна буде купатися в морі цього літа, робити ще рано – Ляшко

У Чорне море потрапили забруднена вода із Дніпра і сміття із затоплених територій
Фото: Одеса. Офіційно / Telegram
Поки вода не відійде із затоплених після підриву росіянами Каховської ГЕС територій, не можна буде більш-менш точно оцінити рівень забрудненості. Про це сказав міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко в інтерв'ю "BBC News Україна", опублікованому 15 червня.

"Зараз вода тільки розпочинає відходити з підтоплених територій. Побачимо, за скільки вода відійде і які наслідки будуть. Ми зараз не бачимо, що під водою. Ми ж тільки моделюємо ситуацію – що там вимерло", – сказав він, відповідаючи на запитання, чи можна взагалі купатися в Чорному морі цього сезону.

За словами Ляшка, тільки коли вода повернеться в русло, буде видно, як швидко вона очищається. Це залежить від ступеня руйнування дамби й від того, як вода виходитиме з лиману.

"Там же є коса. І одна справа, коли вода пішла, то були одні прогнози. Потім ця коса її стримала, вода пішла до Миколаївщини підніматися вверх по річках. Почалося підтоплення сіл у Миколаївській області. Зараз уже звідти сходить. І як воно буде далі? Є прогнози, але ми їх не озвучуємо", – сказав він.

Контекст:

Війська РФ уночі 6 червня підірвали Каховську ГЕС, як заявили в "Укргідроенерго", її неможливо відновити. Зруйновано дамбу Каховського водосховища, стався неконтрольований паводок, затопило тисячі будинків.

У Херсонській області оголосили евакуацію. На окупованій частині регіону, яка більше постраждала від повені, її провалено, заявляв президент України Володимир Зеленський.

МВС повідомляло про вісьмох загиблих у Херсонській області і двох – у Миколаївській. На окупованій території відомо щонайменше про вісьмох загиблих в Олешках і не менше ніж шістьох – у Голій Пристані.

Зеленський зазначав, що, за даними української розвідки, підрив був навмисним, але ворог діяв хаотично, допустивши затоплення власної техніки.

Орієнтовна сума збитків, завданих довкіллю внаслідок підриву росіянами Каховської гідроелектростанції, уже становить понад €1,5 млрд, заявили 12 червня в Херсонській ОВА.

Після підриву ГЕС до одеського узбережжя прибиває уламки будинків, сміття, тварин, але найнебезпечніше, попереджає влада, – це міни. У Чорному морі починається мор риби.