Росія посилила санітарний контроль на кордоні з Україною через спалах кору
У Росспоживнагляді заявили, що найсерйознішу ситуацію із захворюваністю на кір спостерігають в Італії, Румунії, Україні, Німеччині.
Росія посилила санітарний контроль на кордоні з Україною та низкою країн Євросоюзу через спалах кору, повідомляє Федеральна служба з нагляду у сфері прав споживачів і добробуту людини (Росспоживнагляд).
"За період січень–жовтень минулого року у країнах Європи захворюваність утричі перевищила рівні 2016 року. Найскладнішу обстановку зафіксовано в Італії, Румунії, Україні, Німеччині", – ідеться в повідомленні.
За даними російського відомства, в Україні найбільш невтішна ситуація щодо кору складається в Івано-Франківській (1049 випадків), Одеській (931 випадок) і Закарпатській (416 випадків) областях.
"За підсумками 2015 року Європейське регіональне бюро ВООЗ занесло Україну до переліку 10 країн світу з найменшими охопленням імунізації щодо актуальних дитячих інфекцій – кору, дифтерії та коклюшу. Росспоживнагляд посилив санітарно-карантинний контроль у пунктах пропуску через державний кордон Російської Федерації і звертає увагу громадян на вищевикладену інформацію для врахування під час планування поїздок", – заявили у відомстві.
За даними Міністерства охорони здоров'я України, протягом 2017 року в Україні зафіксовано 4782 випадки кору, до того ж у період із 2017-го до 11 січня 2018-го від цього захворювання померло шестеро осіб.
У листопаді 2016 року Всесвітня організація охорони здоров'я попереджала про можливу епідемію кору в Україні через низький рівень вакцинації дітей.
Кір – гостре інфекційне вірусне захворювання. Основні симптоми хвороби – висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон'юнктивіт, плямисто-папульозний висип шкіри і загальна інтоксикація. Morbillivirus – вірус кору – надзвичайно заразний, він швидко передається повітряно-крапельним шляхом. Цей вірус може жити в повітрі і на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина покинула приміщення, повідомляють у МОЗ. Дев'ять із 10 неімунізованих людей, які контактують із хворим, заразяться.
Це захворювання є однією з головних причин дитячої смертності у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно 30–40 млн дітей хворіють на кір, понад 800 тис. помирає від інфекції та її ускладнень. Єдиним дієвим способом профілактики кору є вакцинація.