Шкарлет: У довоєнному бюджеті з 1 вересня – суттєве підвищення зарплат освітянам. На жаль, війна змінила пріоритети
Бацман запитала, чи переглядатимуть найближчим часом зарплату вчителям, враховуючи, що вони будуть ще більше відповідальними за життя дітей.
"У нас планувалося на 2022 рік у довоєнному бюджеті з 1 вересня суттєве підвищення зарплат освітянам. На жаль, війна трішки змінила пріоритети. Ні в якому разі не принижуючи вчителя, але на сьогодні більшість витрат іде на збереження державності, на збереження країни, на збереження всіх нас", – сказав Шкарлет.
На його думку, педагоги ставляться до цього із розумінням.
"Я не хочу обманювати: на жаль, поки ми не ведемо розмов щодо збільшення зарплати. Щодо збільшення навантаження – воно збільшуватися не буде", – сказав міністр.
Водночас він зазначив, що й у мирному житті викладач "повністю відповідав під час освітнього процесу за дітей", а зараз небезпека зросла, що підвищує психологічне навантаження.
Шкарлет стверджує, що затримок щодо виплат зарплат учителям не було. Він сподівається, що їх і не буде.
"До цього часу була затримка лише по тих громадах, які тимчасово окуповані. Ми навіть по Генічеській громаді вже вирішили питання, принаймні до липня. Серпень – будемо дивитися. Міністерство освіти всі бюджетні призначення перераховує на територіальні громади. Затримка може бути в разі, якщо, наприклад, немає керівника, немає цифрового підпису, немає формальних ознак щодо перерахування зарплати. Міністерство разом з урядом під керівництвом президента повністю ці бюджетні призначення виконують", – пояснив він.
Шкарлет: Після початку повітряної тривоги учні мають потрапити в укриття не довше, ніж за 10 хвилин. Читайте повний текст інтерв'ю
Контекст:
1 червня Шкарлет говорив, що в Україні 10 тис. педагогів у 48 територіальних громадах не можуть отримати зарплати через відсутність керівників освітніх установ, які мають цифрові підписи.
За оцінкою НБУ, реальні зарплати українців у 2022 році через війну скоротяться на 27%.