Шкарлет в одеській школі: Реформу системи шкільного харчування активно реалізуємо на місцевому рівні

Сергій Шкарлет: Серед новацій – у закладі започатковано шведський стіл. Тож діти мають змогу самостійно обирати страви із запропонованого меню на день
Фото: mon.gov.ua
Необхідно сприяти тому, щоб діти охоче харчувалися у шкільних їдальнях, а батьки були впевнені, що шкільне меню корисне для здоров'я їхніх дітей, заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет 8 липня під час візиту в Одеський навчально-виховний комплекс №125, повідомляє пресслужба МОН.

Глава міністерства у своєму Telegram зазначив, що у школі виконали капітальний ремонт і закупили технічне обладнання для харчоблоку.

"Серед новацій – у закладі започатковано шведський стіл. Тож діти мають змогу самостійно обирати страви із запропонованого меню на день. Також опрацьовується питання організації безглютенового та безлактозного харчування для учнів перших – четвертих класів. Наша спільна мета  підвищити загальний середній рівень харчування: від якості, поживності страв та безпечності харчових продуктів до ресурсного забезпечення шкіл. Тож маємо сприяти тому, щоб діти залюбки харчувалися у шкільних їдальнях, а батьки були б упевнені, що шкільне меню корисне для здоров'я їхніх дітей", – написав Шкарлет.

Міський голова Одеси Геннадій Труханов зазначив, що вважає завданням міської влади зробити школи комфортними для учнів.

"Більшовик, Крива Балка, Слобідка... Ще до 2014 року ці мікрорайони вважали депресивними. Ми поступово покращуємо якість життя в них і починаємо з навчальних закладів. Наше завдання – зробити школи своєрідними культурними і спортивними центрами: сучасними, красивими та комфортними для учнів. Звісно, крім зовнішнього вигляду шкіл, особливу увагу ми приділяємо харчуванню школярів. І нам приємно, що нашу роботу оцінено на такому високому рівні. Окрім того, я радий, що членам нашої громадської ради при департаменті освіти вдалося озвучити міністру питання про проблеми дітей, які потребують безглютенового харчування, адже цьому питанню в Одесі також приділяють особливу увагу, і зовсім незабаром діти, які цього потребують, будуть отримувати відповідне харчування", – цитує мера портал Odessit.ua.

Контекст:

В Україні 1 вересня почнуть діяти нові норми організації харчування у школах і дитячих садках.

У листопаді 2019 року перша леді Олена Зеленська оголосила про ініціативу ввести в раціон школярів більше фруктів та овочів і зменшити кількість вуглеводів. "У багатьох країнах є державні програми, де дітям примусово дають стакан молока, і вони його випивають. А якщо в нас, наприклад, буде програма "Яблуко для дитини"? У нас яблука просто гниють на Західній Україні. Їх нікуди продавати. Їх дуже багато", – говорила дружина президента.

Перед цим під час Всеукраїнського форуму Національної ради дітей та молоді "Україна росте разом зі мною" лідери шкільного самоврядування поскаржилися Зеленській на якість харчування у школах.

Міністерство охорони здоров'я оновило норми фізіологічних потреб в основних харчових речовинах та енергії у вересні 2017 року, вони набули чинності у грудні того самого року. У міністерстві зазначали, що вперше протягом 18 років було переглянуто добові потреби для різних груп: калорійність харчування дітей і підлітків, дорослих, вагітних жінок і робітників важкої фізичної праці. Рекомендації щодо харчування дітей МОЗ публікувало на своєму сайті.