Сюмар: У нас у фракції проти коронавірусу вакцинувався тільки Гончаренко
Про це його колега по фракції Вікторія Сюмар розповіла в інтерв'ю "Цензор.НЕТ", яке вийшло 7 травня.
Розмова про це зайшла, коли Сюмар запитали, чи зробили вона та її сім'я щеплення.
"Ми не вакциновані, бо нічим", – відповіла вона. І додала: "У нас у фракції вакцинувався тільки Олексій Гончаренко: публічно в межах першої хвилі рекламування вакцинації публічними особами".
Гончаренко повідомляв, що зробив щеплення проти коронавірусу 9 березня. Його вакцинували препаратом від Oxford/AstraZeneca (Covishield), виробленим в Індії. Нардеп розповідав, що зробив щеплення з так званих залишків.
У фракції "Євросолідарність", членом якої є Гончаренко, 27 парламентаріїв, загалом у парламенті України станом на 7 травня – 420 народних депутатів.
У МОЗ відмовляються повідомити, хто з парламентаріїв уже вакцинувався – посилаються на медичну таємницю.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield і AstraZeneca-SKBio), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).
Із 24 лютого українців вакцинують виробленим в Індії препаратом Covishield від Oxford/AstraZeneca. 13 квітня почали імунізацію вакциною CoronaVac, яка прибула в березні. 18 квітня у країні почали вакцинувати препаратом від Pfizer/BioNTech. Із 27 квітня роблять щеплення виготовленою в Південній Кореї вакциною AstraZeneca-SKBio.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.
Станом на 7 травня в Україні зробили майже 822 тис. щеплень проти коронавірусу (37 967 – протягом останньої доби), дві дози ввели 428 особам.