Супрун закликала легалізувати вживання канабісу з медичною метою
В Україні повністю заборонено використання канабісу з медичною і науковою метою, хоча застосування препаратів на основі рослин цього виду допомогло б приблизно 2 млн пацієнтів із хронічними болями. Таку думку висловила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун виступила за легалізацію канабісу для застосування з медичною метою. Про це вона написала у Facebook.
Застосування препаратів на основі канабісу (конопель) дозволено в Австралії, Канаді, 25 штатах США, багатьох країнах Європи; у низці інших держав його використовують, щоб полегшити страждання невиліковно хворих пацієнтів, зазначила вона.
"Щодо України, то в нас повністю заборонено використання медичного канабісу в лікувальних та наукових цілях. Хоча застосування таких препаратів допомогло б майже 2 млн громадян, які страждають від хронічного болю та інших розладів", – вважає в.о. міністра.
Вона просить не плутати медичний канабіс із тим, який використовують для виготовлення наркотиків.
"Рослини роду Cannabis містять активні речовини – канабіноїди. Найбільш вивченими є тетрагідроканабінол (ТГК) та канабідіол (КБД). Їхня дія відрізняється: ТГК має виражені психотропні ефекти і збуджує нервову систему, це активна речовина "трави" чорного ринку. КБД майже не має психотропної дії, знеболює, розслабляє і гальмує. У медичному канабісі переважає КБД", – написала Супрун.
Глава МОЗ навела перелік станів і хвороб, під час яких у світі застосовують канабіс:
- хвороба Альцгеймера;
- рак;
- хронічні болі;
- синдром роздратованого кишечника;
- множинний склероз;
- епілепсія;
- нудота і блювання під час хіміотерапії;
- посттравматичний синдром;
- глаукома;
- депресія;
- низка станів ВІЛ-інфікованих.
Супрун закликала підписати петицію щодо легалізації канабісу на сайті Верховної Ради.