Тодуров: За три операції у Грузії я отримав свою річну зарплату в Україні
Український кардіохірург, гендиректор Інституту серця Борис Тодуров в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман сказав, що не уявляє собі переїзду в іншу країну з усвідомленням, що в Україні "залишив помирати сотні людей".
Український кардіохірург, гендиректор Інституту серця Борис Тодуров в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман розповів, що, провівши три операції у Грузії, він отримував свою річну зарплату в Україні.
"[Умови в Україні] гірше не може бути. Я востаннє був у Грузії, напевно, рік чи півтора тому. Я за три операції, зроблені там у приватній клініці, отримав свою річну зарплату в Україні. Тут я проводжу майже 700 операцій на рік. А там я зробив три операції – і за раз отримав офіційно, із податками, зарплату, як за цілий рік роботи в Україні", – зазначив Тодуров.
Водночас він підкреслив, що не хоче їхати з України.
"Пам'ятаєте професора Преображенського? "Ви не любите німецьких дітей?" – "Не хочу". – "Купіть журнал". – "Не хочу". – "Вам шкода пів карбованця?" – "Не шкода. Не хочу". Де народився, там і пригодився. Можливо, це дещо примітивно, але я не уявляю собі від'їзду в іншу країну і нормального там існування з усвідомленням того, що тут ти залишив помирати сотні людей, у яких, можливо, й була б надія, якби ти їх оперував, а ти поїхав, забрав команду і забрав надію в сотень і тисяч дітей. У нас в інституті роблять 6200 операцій на рік. Це тільки операції. Ну, поїдемо ми, поїде команда, поїде кістяк – скільки тисяч українців загине?" – сказав Тодуров.
Тодуров: Люди при владі тут просто заробляють гроші. Вони тут не відпочивають, не лікуються. Їхні діти тут не живуть. Читайте повну версію інтерв'ю
Тодуров народився 1965 року в Києві. Закінчив Київський медичний інститут імені Богомольця (зараз – Національний медичний університет).
На початку 2000-х працював у Національному інституті хірургії та трансплантології імені Шалімова, із 2008 року очолює Інститут серця (раніше установа мала назву Київський міський центр серця).
Першу операцію на серці зробив у віці 22 років – оперував трирічну дитину із вродженою вадою серця. На сьогодні провів приблизно 14 тис. операцій.
2001 року вперше в Україні здійснив трансплантацію серця людини, а за 15 років провів першу в Україні операцію з імплантації механічного серця.
Тодуров – член-кореспондент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України.