Три чверті українців обрали собі сімейних лікарів
На сьогодні контракти з Національною службою здоров'я України оформило 1686 постачальників первинної медичної допомоги.
Приблизно 75% українців обрали собі сімейних лікарів. Про це 13 жовтня у Facebook повідомляє Національна служба здоров'я України.
За даними НСЗУ, лікарів вибрало більше ніж 30,6 млн громадян.
На сьогодні контракти оформлено з 1686 постачальниками первинної медичної допомоги. Із них 1103 – це комунальні медзаклади, 208 – приватні, 375 – лікарі – фізичні особи – підприємці.
"Тобто 35% надавачів послуг первинної медичної допомоги, законтрактовані НСЗУ, є приватними. Кількість надавачів первинної допомоги, які уклали договір із НСЗУ, на сьогодні на 220 більша, ніж було на кінець минулого року. Причому 75% із цих нових закладів є приватними або лікарями – ФОП", – ідеться в повідомленні.
Як зазначили у НСЗУ, із початку цього року заклади первинної допомоги отримали 14,3 млрд грн за надання допомоги пацієнтам.
19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №6327 про медичну реформу. Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводу вагітності і пологів. Закон набув чинності 30 січня 2018 року.
Перший етап медичної реформи розпочався 2 квітня 2018 року. На цьому етапі українці обирали сімейного лікаря і підписували з ним декларацію.
У межах другого етапу медреформи в Україні, який стартував 1 квітня 2020 року, почали надавати 27 пакетів безплатних медичних послуг, а лікарні перейшли на іншу систему фінансування – тепер гроші їм виділяє НСЗУ, із якою медичні заклади підписують контракти. Отже, медична субвенція – розподіл бюджетних грошей за областями – залишилася в минулому.